5 tipů, jak dosáhnout velkých cílů s malým rozpočtem: Ovládněte nástroje online marketingu

5 tipů, jak dosáhnout velkých cílů s malým rozpočtem: Ovládněte nástroje online marketingu
Zdroj: Canva
5 tipů, jak dosáhnout velkých cílů s malým rozpočtem: Ovládněte nástroje online marketingu

Můžete vyrábět třeba ty nejlepší produkty na světě, ale pokud o nich nedáte lidem vědět, nikdo je kupovat nebude. Zákazníci prostě sami nepřijdou. Musíte je přilákat dobrou reklamou. Že na ni zatím nemáte rozpočet? To není překážkou. Od toho je tu online marketing. Podívejte se na našich 5 tipů, jak na úspěšné marketingové řízení, které i s malým rozpočtem dokáže plnit velké cíle.

1. Připravte si strategii

Dobře promyšlená online marketingová strategie je základ, bez kterého nemůžete začít stavět. Úplně na začátku si tedy definujte jasně svůj produkt a cílovou skupinu zákazníků, které chcete oslovit a produkt jim nabídnout.

Představte si jednoho konkrétního zákazníka a udělejte si jeho analýzu. Co ho baví a co má rád? Co ho trápí, co potřebuje a s čím mu váš produkt pomůže? Sepište si seznam všech benefitů, které váš produkt má a rozhodněte se, jak je budete komunikovat.

2. Veďte firemní blog

Jedním z nejlepších způsobů, jak dát o sobě potencionálním zákazníkům vědět a přilákat je na web, a přitom nezaplatit ani jedinou korunu, je vedení firemního blogu. Nabídněte lidem odpověď na otázky, které je zajímají, zpracujte poutavou recenzi produktu, něco nového je naučte, nebo se s nimi podělte o část svého know-how. Plňte zkrátka blog pravidelně obsahem, který je pro vaši cílovou skupinu zajímavý a hodnotný.

Tak snadno dosáhnete toho, že se k vám budou lidé rádi vracet a začnou vás považovat za autoritu v oboru. Nechají si od vás rádi poradit i doporučit vhodné produkty. Samozřejmě ty vaše. A když budou opravdu spokojeni, začnou vás doporučovat i svým blízkým. 

3. Věnujte se e-mail marketingu

Až se vám povede získat potencionální zákazníky – tedy ty zákazníky, kteří od vás sice ještě nenakoupili, ale už váš web navštívili a třeba je zaujal právě článek na blogu – přichází na řadu e-mail marketing. Nezapomeňte proto na svůj web umístit formulář pro sběr kontaktů, prostřednictvím kterého se vám lidé přihlásí k odběru newsletterů.

A můžete rozehrát svoji show. Co takhle nabídnout prostřednictvím uvítacího e-mailu lákavou, časově omezenou slevu na nákup? To dokáže hodně váhajících k prvnímu nákupu spolehlivě přesvědčit. Ani po prvním nákupu se nezapomeňte prostřednictvím newsletterů zákazníkům pravidelně ozývat a udržovat se v jejich povědomí.

4. Buďte aktivní na sociálních sítích

Právě na sociálních sítích máte další skvělou možnost, jak oslovit s minimem nákladů velké množství fanoušků. Sdílejte ukázky z vašeho blogu, na který fanoušky následně odkazujte, ale i vtipné fotky nebo videa.

Tady je vaším úkolem lidi nejen vzdělávat, ale i bavit. Upevní to váš vzájemný vztah, ještě více si vás oblíbí, a hlavně budou vaše příspěvky lajkovat a dále sdílet. Tím rozšíří povědomí o vás i mezi své přátele. Tu nejlepší reklamu tak získáte úplně zadarmo.

5. Sledujte chování svých zákazníků

I váš marketingový systém řízení je potřeba si pravidelně vyhodnocovat, ať máte přehled, jak jste či nejste úspěšní. Pořiďte si pomocníka v podobě aplikace pro řízení projektů online, který vám mimo jiné pomůže i sledovat chování vašich zákazníků.

Snadno tak zjistíte, zda zákazníci dojdou až na konec obchodního řetězce, nebo ve které jeho fázi se zadrhávají a co máte tím pádem napravit a vylepšit. Pak už ve vaší cestě měnit potencionální zákazníky v ty platící nebude nic stát.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..