5 tipů pro výběr venkovního osvětlení


5 tipů pro výběr venkovního osvětlení

Dlouhé letní večery jsou tady a vy se jistě těšíte na to, až je budete trávit s přáteli někde na zahradě v posezení. Tedy alespoň za předpokladu, že máte exteriér hezky osvětlený. Jestli o volbě správných svítidel teprve uvažujete, jste na správné adrese. My vám totiž v tomto článku dáme celkem 5 tipů, díky nimž to bude doslova hračka.

1. Nic jiného než LEDky se nevyplatí

Určitě, LED technologie je aktuálně tím nejlepším, co na trhu existuje. Důvodů pro nákup LEDek by se našlo hned několik. Tím nejdůležitějším je minimální spotřeba energie. LEDka s odběrem 7 W osvětlí místnost stejně, možná dokonce lépe, než je tomu v případě klasické vláknové žárovky. Cenově se dostanete u LED osvětlení pouze o několik desítek korun výše. Vydrží svítit až 50 000 hodin. Na rozdíl od žárovek s wolframovým vláknem nedochází k jejich praskání.


2. Pozor na barvu světla

Do exteriéru se tradičně dávají LEDky studené bílé barvy. Ty se ovšem hodí hlavně pro noční osvětlení domu, které se spouští fotobuňkou. Pokud potřebujete LEDky do pergoly nebo jiného posezení, nebojte se klidně teplé bílé, případně žluté barvy. Je pro člověka mnohem přirozenější. Teplota barev je velmi důležitá, což se dozvíte třeba i zde http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/vzdelavani-a-trendy/jak-teplota-barev-ovlivnuje-vnimani-okoli.

3. Přizpůsobte svítidla fasádě

Určitě se vyplatí zvolit modely svítidel, která budou korespondovat s barevným laděním fasády vašeho domu. Nebojte se i nerezových svítidel. Vypadají stylově a k fasádě perfektně padnou.

4. Fotobuňka je optimální pro noční světla

Světla spouštěná fotobuňkou si nainstalujte výhradně na místa, která nejsou z hlediska posezení frekventovaná. Neustálé zapínání a vypínání světel není zrovna nejvhodnější. Fotobuňka se nejlépe vyjímá po bocích objektu a třeba nad garáží.

5. Osvětlete si i zahradní prostor

V každém případě. Rozhodně se nemusí jednat o nějak ozařující světlo. Bohatě postačí malá LED světélka vkusně rozesetá po zahradě. O osvětlení zahrady si můžete něco více přečíst na http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/pruvodce-venkovnim-osvetlenim.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..