8 tipů, jak dosáhnout všeho, co si zamanete


8 tipů, jak dosáhnout všeho, co si zamanete
8 tipů, jak dosáhnout všeho, co si zamanete
  1. Myslete na závazek, ne na svou motivaci

Jak moc jste odhodlaní dosáhnout svého cíle? Co jste všechno ochotni obětovat? Pokud jste si v těchto otázkách jisti, cíl se vám rychleji přiblíží.

  1. Chtějte znalosti, ne výsledky

Pokud se soustředíte na zdokonalování, objevování, zkoumání a získávání znalostí, jste na nejlepší cestě, jak svého cíle dosáhnout. Nespěchejte na něj – přijde sám po absolvování této trnité cesty.

  1. Stagnující myšlenky nemají šanci!

Myšlenky ve velké míře ovlivňují naše pocity – a ty ovlivňují naši práci. Zaměřte se pouze na ty, které vás posunou zpět. Myšlenky na strach a neúspěch nechte zamknuté v nějakém šuplíku.

  1. Používejte představivost

Pokud jste se zbavili negativních myšlenek, dalším krokem je představivost. Pokud se vám daří, jste plni pozitivní energie. Pokud ne, měli byste být ještě energičtější. Zkuste si proto pojmenovat situaci. Slova jako „nenávidím svou práci“ rychle vynechte a zaměřte se na pozitivní pojmenování i toho, co vás nejvíce obtěžuje.


  1. Buďte na sebe přísní

Motivace vede k akci a ta přináší výsledky. Pokud se vám nedaří vytvořit takovou akci, jakou byste chtěli, nedostavují se pozitivní výsledky. A v těchto situacích se na sebe snažíte být hodní, abyste zmírnili zklamání. Špatně! Každé další selhání vás bude méně a méně trápit, až se nakonec na svůj cíl vykašlete úplně. Zkuste se trochu „vycepovat“!

  1. Spoléhejte se pouze na sebe

Nikdy neočekávejte, že za vás ostatní něco udělají. Váš cíl je pouze váš a pouze vy jej můžete dosáhnout. Ostatní mají své vlastní potřeby. A, upřímně – byli byste šťastní, kdybyste svého cíle nedosáhli sami?

  1. Plánujte

Je třeba znát minimálně tři kroky dopředu. Pořiďte si plánovací kalendář, kam si všechny tyhle kroky zaznamenáte a budete se jimi řídit. Striktně a jasně.

  1. Nenechte se rozptylovat

Bezvýznamné věci hoďte za hlavu. Zaměřte se raději na náročné a smysluplné projekty, které vás posunou blíže ke svému cíli.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..