Jak vybrat AKU vrtačku Bosch?

Jak vybrat AKU vrtačku Bosch?

AKU vrtačka Bosch je univerzální nástroj. Mezi její hlavní činnosti patří vrtání, zvládne ale také šroubování. Jednoduché spojení materiálů a hloubení děr navíc umožňuje samotná konstrukce, která postrádá napájecí kabel. Díky tomu si ji můžete vzít s sebou i tam, kde není k dispozici zásuvka.

Kvalitní akumulátor

Aby mohla být Bosh AKU vrtačka vůbec používána v terénu, potřebuje zdroj energie. A té se jí v hojném množství dostane z akumulátoru. Položka číslo jedna, na kterou byste při výběru tohoto nepostradatelného pomocníka měli dávat pozor. Na trhu se ve většině případů setkáte s těmito akumulátory:

  • Ni-Cd – starší typ akumulátoru. Největší výhodou je vysoká odolnost proti hlubokému vybití. Má však nižší kapacitu.
  • Ni-Mh – oproti Ni-Cd má až dvojnásobnou kapacitu. Pochlubit se může dlouhou životností a nabíjením vyšším proudem (tedy rychleji). Výhody však vyvažuje jedna velká slabina – malé napětí článku.
  • Li-ion – moderní typ akumulátoru. 3krát vyšší hustota energie a napětí článku činí z této verze jasného lídra na trhu. Navíc disponuje minimálním samovybíjecím efektem. Dlouho nevyužívaná AKU vrtačka Bosh se tedy vybije pouze minimálně.

Pracovní otáčky

Rychlost otáček je u většiny modelů plynule regulovatelná. I přesto se vyrábí modely ve dvou základních rychlostních provedeních. Jednorychlostní je vhodná zejména pro vrtání, s trochou cviku s ní však můžete i šroubovat. S dvourychlostní vrtačkou pak není problém ani jedna činnost. V prodeji naleznete i výrobky s více rychlostními stupni. Ty se ale hodí pouze ke specifickým účelům.

Další vlastnosti

Před samotnou koupí si nejprve rozmyslete, do jakých materiálů budete vrtat. Jestliže potřebujete vrtat do zdiva, sáhněte po vrtačce s příklepem. Nepodceňujte ani tvar a ergonomii. V ruce by se neměla zbytečně překlánět a klouzat. Rychloupínací sklíčidlo vám zase ušetří čas při dopínání.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..