Jak vašemu podnikání prospěje povedená firemní identita?


Jak vašemu podnikání prospěje povedená firemní identita?

Každá společnost má svůj příběh – včetně té vaší. Chcete-li jej vyprávět a někoho zaujmout, musíte nejdříve vybudovat firemní identitu. Potřebujete dát lidem něco, s čím si společnost vždycky spojí.

Co je to firemní identita?

Každá firma musí mít svou vlastní identitu založenou na unikátním designu a dobře definované grafice. Firemní identita se skládá zejména z názvu, loga, fontu, barev a dalších prvků, které by měly být využívány na vizitkách, dopisních papírech, tiskových materiálech, billboardech, webových stránkách a dalších marketingových materiálech.

Klíčová je samozřejmě tvorba firemního loga. Neměla by být brána na lehkou váhu, vždy je lepší obrátit se na profesionální grafické studio Praha. Specialisté dokážou spojit design, vkus i osobnost společnosti, aby vytvořili logo, které vás odliší od konkurence.


Proč je tak důležitá?

Firmy už si v dnešní době nebudují pověst jen na základě svých výrobků nebo služeb. Měřítkem úspěchu je také to, jak jsou ve světě vidět – jaké mají reklamy, kde všude se objevuje jejich logo apod. A proto je vizuální identita tak důležitá.

Žádná společnost by v dnešní době neměla chybět na sociálních sítích, zejména pak na Facebooku. I tam se projevuje firemní identita! Profilová fotka a další sdílené grafické materiály by jí měly odpovídat.

Jak by měla vypadat?

Dobrá corporate identity by měla splňovat tři základní funkce:

· být rozeznatelná,

· dát firmě osobnost,

· lišit se od konkurence.

Pokud se zadaří, budete čerpat mnohé výhody. Povědomí o firmě bude růst, změní se také pohled veřejnosti – silná identita totiž vytváří pocit sounáležitosti a spolehlivosti.

Nezapomeňte, že grafická identita je dlouhodobou investicí, na níž se rozhodně nevyplatí šetřit. Čím lepší bude, tím déle vám vydrží, a to je rozhodně plus. Mnohým velkým firmám se podařilo změnit logo či název, ale vždy je to komplikované.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..