Jak krmit psa


Jak krmit psa

Rozhodujete se, jak krmit psa? Máte hned několik možností. Tím nejrozšířenějším způsobem je krmení granulemi a konzervami. Jedná se o kompletní krmiva, což znamená, že obsahují vše důležité pro psí organismus. Je ovšem důležité vybírat kvalitní granule i konzervy s vysokým obsahem masa. Vždy při výběru granulí čtěte pečlivě složení, maso by mělo být na prvních místech.


Další metodou je krmení syrovou stravou (tzv. BARF), jedná se o krmení syrovým masem, kostmi a zeleninou. Není to tak pohodlné jako nasypat do misky granule. Krmná dávka se počítá podle váhy psa a sestavuje se tak, aby v určitém celku (týden, měsíc) byla vyvážená, co se masa, kostí a příloh týče. Suroviny se psovi dávají syrové, jelikož jen tak obsahují veškeré prospěšné látky.

Psa můžete krmit také vařenou stravou, ale vzhledem k tepelné úpravě dochází ke zničení živin a dalších látek, proto není vhodné takto krmit dlouhodobě. Nejedná se o vyváženou stravu, která by psovi dala vše, co potřebuje. Nikdy psovi nedávejte vařené kosti, mohou způsobit zdravotní problémy.
1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Jak často krmit psa | BezvaRady.eu – Rady, Tipy, Návody

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..