Kam na české vánoční trhy?

Kam na české vánoční trhy?

Kam na české vánoční trhy?

Pokud si chcete užít tu pravou vánoční atmosféru a pokochat se krásnou a slavnostní výzdobou vánočních trhů, nemusíte kvůli tomu cestovat do zahraničí. Adventní kouzlo mají i některá města v Česku, která se rozzáří tisíci světel, vzduchem se ponese vůně punče a oko potěší úžasná výzdoba. Kam můžete vyrazit?

Adventní trh v Českém Krumlově

O kráse Českého Krumlova není pochyb, ale advent z něj dělá ještě krásnější město, než jakým je během roku. Malebné uličky jsou provoněny vánočním punčem, svařákem a mnoha druhy vánočního cukroví. Náměstí Svornosti se pyšní rozsvíceným stromkem, kolem kterého se rozprostírá tradiční staročeský adventní trh. Tradiční výrobky seženete na řemeslném jarmarku na prvním zámeckém nádvoří. Kdo chce, může se zúčastnit vánoční plavby na voru. K dispozici jsou i deky s horkými nápoji. Vrcholem adventu je živý betlém.

Advent v Jindřichově Hradci

Centrum Hradce bude letos ve znamení betlémů, jejichž festival se zde bude konat. Představí se zde mistři řezbáři i drobní výrobci betlémů a vrcholem celé přehlídky bude úchvatný, více než 5 metrů vysoký PET Anděl, který je vyroben z 10 tisíců PET lahví. Anděl bude po celou dobu adventu osvětlovat své okolí příjemnou bílou barvou, a na zpěv i vánoční koledy bude reagovat blikáním.


Advent v Olomouci

Milovníci punče si zde rozhodně přijdou na své, protože budou moci ochutnat punče z různých koutů světa – francouzský, finský, rakouský a spoustu dalších. Na dně každého hrnku bude vždy mandle nebo sladké ovoce. Vedle lahodného moku si nakoupíte dárky, zabruslíte na náměstí a s dětmi můžete napsat dopis přímo na Ježíškově poště.

Advent v Chebu

Tradiční vánoční tržiště v Chebu nabízí vedle různých dobrot a drobností, také velké ledové kluziště, betlém, Ježíškovu dílnu pro děti i dospělé, koncerty místních školáků i hvězd české hudební scény. Jako každý rok bude čas, který zbývá do vánoc, bude odměřovat ponocný, jež se ozývá ze zvonice stojící uprostřed náměstí.

Adventní Praha

Kouzelné vánoční trhy, které se každoročně konají v našem hlavním městě si získaly sympatie nejen místních obyvatel, ale i turistů ze zahraničí. Bez ohledu na to, které náměstí s trhy navštívíte, všude na vás bude dýchat atmosféra svátků. Tradiční vánoční vesničky nabízí ozdoby, drobné dárky, různé pamlsky a cukroví, svařené víno a mnoho dalších potěšení. Na Staroměstském náměstí bude velké pódium, kde se budou konat adventní koncerty, zpívat koledy a také promítat různé pohádky. Pod pódiem bude k dispozici prostor pro odpočinek a dílna, kde mohou děti rozvíjet svou kreativitu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..