Jaký použít adventní věnec?

Jaký použít adventní věnec?

Jaký použít adventní věnec?

Adventní čas se nezadržitelně blíží. Jeho součástí je zapalování svíček na adventním věnci, který nám rozsvítí a zpříjemní advent, ale i zbývající čas do vánočních svátků. Jaké adventní věnce použít?

Tradiční

Tím je bezesporu jedlový věnec, který se ozdobí šištičkami, červenými svíčkami a hvězdičkami vyrobenými ze slámy. Tento věnec je klasika. Kdo chce, může si na něj přidat i malé bílé figurky (třeba jelena) a kolem věnce vždy mezi svíčkami omotat červenobílou kostkovanou stuhu.

Rustikální

Je sice trochu netradiční, ale pletenina má určité kouzlo. Věnec je vyroben z pletené šály, kterou jednoduše obtočíte kolem styroporového věnce (koupíte v květinářství či v potřebách pro kutily) a vespod ji spojíte pomocí spínacích špendlíků. Dozdobíte 4 menšími svícny a přidáte pár dekorativních figurek (hvězda, koloušek a podobně).


Romantický

V květinářství si kupte věncový základ a drátkem na něj upevněte mech. Do mechu poté zastrkejte větvičky eukalyptu a svícny s čajovými svíčkami připevněte lepící pistolí. Stejným způsobem postupujte s vánočními ozdobami (malé kulaté) a ještě přidejte sametové mašle (nejlépe fialové nebo červené).

Moderní styl

Tento druh věnce je vyroben z dřevěných hranolků, které koupíte jednoduše v obchodě pro kutily. Hranoly nařežete na různě vysoké díly a sestavíte z nich dřevěnou pyramidu, na kterou rozmístíte svíčky (2 dole, 1 uprostřed a 1 nahoru). K tomu přidáte miniaturní vánoční stromečky, jež přilepíte lepící pistolí. Budete potřebovat 1 hranol o výšce 24 cm, 4 hranoly po 16 cm a 8 hranolů vysokých 8 cm.

Severský styl

Stačí vám k tomu jedlový nebo smrkový věnec, na ten připevníte 4 velké bílo-modré svíčky a přidáte plstěné závěsky, na které přilepíte různé vánoční motivy, jež vystřihnete z barevných papírových ubrousků.

Stříbrný styl

Úžasnou atmosféru zajistí věnec z krásnohlávku (drátovec) a stříbrné šalvěje. Bylinky seskupte do chomáčů a ty pak pomocí drátku připevněte na slaměný věnec. Mezi chomáčky zastrčte větvičky pámelníku, světlé stužky, ozdoby ve tvaru houbiček a šišek. Můžete přidat i malé trsy červených bobulek.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.