6 potravin, které můžete použít k udržení čistoty domova


6 potravin, které můžete použít k udržení čistoty domova
6 potravin, které můžete použít k udržení čistoty domova

I když předpokládáme, že domácí čisticí prostředky jsou bezpečné, většina univerzálních čisticích prostředků je potenciálně toxická a mohou poškodit naše zdraví. Naštěstí je můžete snadno nahradit bezpečnějšími ekologickými doplňky, které skutečně fungují.

Banány

Z banánů můžete vyrobit past na ovocné mušky. Do nádoby vložte starý banán a trochu mýdla na nádobí. Poté svinete list papíru do tvaru nálevky a přelepte jej tak, aby si zachoval strukturu, a přidejte jej k otvoru nádoby. Sladká vůně banánu přiláká mouchy a trychtýř a mýdlo jim ztěžují vylétnout ven.

Sodovka

Tento oblíbený nápoj je skvělým přírodním čističem. Nastříkejte jej na koupelnové zrcadlo a poté ho otřete houbou. Můžete jej také použít k čištění šperků, pracovní desky nebo k odstranění skvrn z oblečení.

Rýže

Pokud máte lahve nebo vázy nepravidelného tvaru, které se obtížně čistí, může rýže sloužit jako dokonalý čisticí prostředek. Použijte syrovou nevařenou rýži a trochu mýdlové vody, abyste dosáhli oblastí, které lze obtížně čistit. Vše, co musíte udělat, je dát tuto směs do vázy a kroužit kolem ní.

Bramborové slupky

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit krb, je spálit v něm bramborové slupky. Nechte slupky schnout až 48 hodin, protože vlhké slupky nebudou pro tuto metodu čištění fungovat. Rozložte bramborové slupky na plech, aby byly na plocho. Když hoří, vytlačí spálené zbytky dřeva z vašeho komína.


6 potravin, které můžete použít k udržení čistoty domova

Citrony

K čištění mikrovlnné trouby lze použít směs citronové šťávy, slupek a vody. Umístěte nekrytou misku dovnitř a pusťte na tři minuty. Nechejte dvířka po určitou dobu zavřená, aby z vody nemohla unikat pára. Nakonec mikrovlnku otřete čistou utěrkou.

Grapefruit

Jeden velký grapefruit a trochu kamenné soli slouží jako ekologické nástroje, díky nimž bude vaše vana vypadat jako nová. Rozkrojte grapefruit na polovinu a posypte jeho vrch solí. Navlhčete si vanu, posypte zbývající solí kolem dna a vydrhněte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..