5 věcí, které byste měli vědět, než si pořídíte první erotickou hračku

5 věcí, které byste měli vědět, než si pořídíte první erotickou hračku


Nákup první erotické hračky může být vzrušující, ale také frustrující. To vám potvrdí každý, kdo si už někdy s vážným zájmem prohlížel nabídku sexshopů. Je tak pestrá, že člověk vůbec neví, co si vybrat. Kolikrát je nakonec ze své první hračky zklamaný a trvá ještě nějakou dobu, než narazí na tu, kterou pak může hrdě nazývat nazývá „první“.

Pokud vás nákup první hračky teprve čeká, přečtěte si pár následujících rad, ať se nezklamete hned napoprvé. Je jedno, jestli je ve vašem hledáčku vibrátor, dildo nebo cokoliv jiného. Tento stručný průvodce je univerzální.

1. Hledejte bezpečné materiály

Pro tělo jsou bezpečné sklo, dřevo a neporézní silikon. Tyto materiály se používají nejčastěji, nicméně ne vždy musí být stoprocentně v pořádku. Vyhýbejte se proto nákupům u podezřelých prodejců. Navíc se zákazníci často nechávají oklamat jinými názvy. Pojmy jako silica gel nebo silikonový elastomer neoznačují silikon! Vyhýbejte se také pomůckám, které jsou z tzv. porézních materiálů. Hůře se čistí, nejde je sterilizovat, jsou rájem pro bakterie.

2. Dejte si na čas

Nekupte si první hračku, kterou uvidíte. Jistě byste mohli sáhnout po nějaké klasice, mezi něž se řadí vibrátor a dildo, ale zrovna pro vás být ideální nemusí. Popřemýšlejte o tom, co vás vzrušuje a co jste vždycky chtěli vyzkoušet.

3. Nemusí to vypadat jako penis

I kdybyste se nakonec rozhodli pro klasický vibrátor či dildo, nebojte se sáhnout po nějakém zajímavějším tvaru. Designově orientované erotické hračky jsou navržené s ohledem na anatomii a často bývají pohodlnější. Není náhodou, že oblíbené jsou také vibrační vajíčka či venušiny kuličky, které mají s tvarem penisu málo společného.

4. Pořiďte si dobrý lubrikant

Pokud chcete s novou hračkou zažít skutečně příjemné chvíle, pořiďte si k ní i lubrikant. Snižuje tření, takže celý zážitek bude mnohem hladší. V praxi se setkáte s lubrikanty na bázi vody a na bázi silikonu. Ty na bázi vody jsou v pořádku, se silikonovými se ale buďte pozornější. Lubrikační gely na bázi silikonu jsou v pořádku do té doby, dokud máte hračku ze 100% silikonu nesmíchaného s jinými materiály, což je bohužel u levnějších kousků docela běžné.

5. Poučte se od zkušenějších

Nemusíte se ptát kamarádů ani rodiny. Prostě se vydejte hledat na internetu. Budete se divit, kolik najdete podrobných informací, recenzí a názorů uživatelů. Velmi pěkně je má zpracované například sexshop RůžovýSlon.cz. Sledujte jejich blog, Instagram i Facebook a nic vám neunikne.

Erotické hračky existují proto, abyste se bavili. Ani výběr by pro vás tedy neměl být nic jiného než zábava. Jakmile si objednáte něco, čím si nebudete úplně jistí, budete zklamaní a nejspíš se tím odradíte od nákupu dalších hraček. A to by byla obrovská škoda, nemyslíte?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.