Automatický zavlažovací systém – skvělý pomocník do vaší zahrady


Automatický zavlažovací systém – skvělý pomocník do vaší zahrady

Vždy je obtížné organizovat zalévání ručně, zejména pokud je zahrada příliš velká. Automatický zavlažovací systém v lokalitě vyřeší jeden z nejnaléhavějších úkolů – trávníky, květinové záhony, zelenina budou vždy dobře navlhčeny, aniž byste museli vynaložit velké úsilí. Systémy automatického zavlažování jsou rozděleny na postřikovač a kapání. Funkce mechanismu závisí na indikátorech snímačů vlhkosti vzduchu – systém vypne, když prší či při vysoké vlhkosti, navíc pracuje s hodinami, každá zóna na zahradě má nastavenou vlastní dobu zavlažování. Vlastnosti sprinklerového systému – postřikovací systém automatického zavlažování provádí zalévání místa podle stanoveného rozvrhu. Nejlepší doba instalace je na podzim. Při správné a pečlivě promyšlené instalaci systému jsou všechny mechanismy skryté pod zemí nebo maskované, takže instalace neovlivní vzhled krajiny. Systém zavlažuje zahradu podle daného programu i během vaší nepřítomnosti.


Pohodlný zahradní prvek – zahradní lehátka

Dřevěné  zahradní lehátka vypadají v krajinném designu venkovského domu přirozeně, jsou naprosto bezpečné pro zdraví druhých a současně jsou odolné vůči teplotním změnám. Jediná věc, kterou je důležité při výběru tohoto druhu udělat, je kvalita dřevin a přítomnost ochranného povlaku, který prodlužuje jeho životnost. Jakýkoliv venkovní dřevěný nábytek je ošetřen speciálními laky nebo barvami tak, aby se zabránilo procesu rozkladu. Proto je třeba mít na paměti, že po určité době musí být nátěr obnoven, aby se zachovala krása a funkčnost dřevěného zahradního nábytku. Frekvence aktualizace ochranného povlaku je stanovena na základě umístění nábytku na zahradě, trvání vystavení slunečnímu záření, dešti a délce provozu. Za nejvíce trvanlivé druhy jsou považovány jehličnany.

Úžasné zahradní sochy řezbáře Sibery

Nádherné zahradní sochy  vyřezávané motorovou pilou ozdobí každou zahradu. Originální dárek, pokud si lámete hlavu s dárkem ke kulatému výročí. Je mnoho důvodů, proč si u šikovného truhláře objednat zahradní sochy. S uměním mistra Sibery jste se mohli seznámit i v oblíbeném pořadu na TV prima – Vychytávky Ládi Hrušky.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..