Bezsáčkový vysavač ve světle kladů i záporů

Bezsáčkový vysavač ve světle kladů i záporů
Bezsáčkový vysavač ve světle kladů i záporů

Uvažujete o nákupu nového vysavače? Pokud ano, pak vězte, že máte spousty alternativ, z nichž můžete pohodlně vybírat. Jednu z nich představuje bezsáčkový vysavač nabízející mimo jiné cyklonový efekt. Díky němu bez problémů oddělí malé a velké nečistoty ze vzduchu, který nasaje. Tyto nečistoty pak putují z nádoby přímo do koše. Nejdrobnější částice přitom zůstanou zachycené ve filtrech. Ty jsou důmyslně umístěné jak před motorem, tak i za ním.

Zásadní vlastnosti bezsáčkového vysavače

Tou asi nejdůležitější je bezesporu kvalita samotné konstrukce přístroje. Musí disponovat také kvalitním těsněním. Jen tak totiž bude správně fungovat onen zmiňovaný cyklonový efekt. V opačném případě by byl prach hnán přímo do samotného filtru a prošel by odstředivou komorou. Určitě je dobré dát si pozor na to, aby měl daný vysavač také bezkontaktní systém vyprazdňování nádoby s vysávaným prachem a částicemi. Opravdu výkonný vysavač tohoto typu disponuje i vodním filtrem.   

Hlavní přednosti bezsáčkového vysavače

Velkou předností bezsáčkového vysavače je především fakt, že není zapotřebí dokupovat žádné sáčky. Nečekají vás tak další nepříjemné výdaje, které jsou jinak s klasickými sáčkovými vysavači přímo spjaté. Za výhodu je určitě třeba považovat také stabilní sací výkon. Jen je nutné vysavač správně udržovat. Jinak jde o modely, které dokážou nabídnout jak suché, tak i mokré vysávání. Modely s vodním filtrem jsou navíc ideální i pro alergiky. Výkonnostně jsou jednotlivé modely vynikající. Často je nepřekoná ani ten nejvýkonnější robotický vysavač.   

Nevýhody bezsáčkového vysavače

Velmi nepříjemný je především fakt, že se musí neustále vysypávat a čistit sběrná nádoba. U některých modelů může uniknout prach zpátky do prostoru zařízení. Náročnější je u takovýchto vysavačů údržba. Čeká vás hlavně častá výměna jednotlivých filtrů. 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..