Boříme mýty o tiskárnách: neoriginální tonery vás o záruku nepřipraví

Boříme mýty o tiskárnách: neoriginální tonery vás o záruku nepřipraví
Boříme mýty o tiskárnách: neoriginální tonery vás o záruku nepřipraví

Okolo alternativního příslušenství do kanceláře stále ještě mezi lidmi koluje množství nepravd a omylů. Jeden z nich se týká i toho, co vám výrobci tiskáren mohou a nemohou přikázat. Nabízí vám prodlouženou záruku jen v případě, že budete používat výhradně náhradní díly od jím schválených dodavatelů?

Pak máme pro vás dobrou zprávu – záruka stále platí, i když se rozhodnete „tak trochu ušetřit“ a vsadit na kompatibilní tonery, cartridge nebo třeba barvy do tiskáren.

  • Na co výrobce má a nemá právo

Těžko říct, kde se tento mýtus vzal. Umíte si představit, že by vám váš oblíbený dodavatel tiskárny nadiktoval také značku a gramáž papíru, který jako jediný smíte použít? Určitě ne, bylo by to totiž stejně naivní, jako žádat o totéž u jichž zmíněných neoriginálních součástí.

Vsadíte-li na prověřeného prodejce alternativ (a nikoli na podezřele levné no-name dodavatele z Číny), bývá výskyt možných komplikací jen opravdu mizivý. Čehož jsou si výrobci tiskáren velmi dobře vědomi a z jejich strany jde proto jen o bezduché vyhrožování.

  • Nejčernější scénář, jaký může nastat…

Jestliže opravdu kompatibilní toner vaši tiskárnu poškodí (např. u té inkoustové zanese tiskovou hlavu), ztrácíte sice u výrobce nárok na opravení této konkrétní závady, na zbytek tiskárny se však toto omezení nevztahuje.

  • Navíc je v praxi velmi obtížné prokázat, že chyba byla právě u vámi použitého dílu a nikoli v přístroji samotném.
  • Chcete mít jistotu? Nahraďte jednu záruku druhou

Potíže se samozřejmě vyskytnout mohou. Ovšem prodejci alternativních dílů s nimi počítají a mnohdy vám nabídnou svou vlastní záruku, vztahující se právě na poškození tiskárny vlivem neoriginální náplně. Patří mezi ně například i TonerPartner.cz, kde seženete mimo jiné i náplně do tiskárny Canon, Brother, HP a množství dalšího sortimentu s dopravou zdarma a dalšími výhodami.

Zdroj obrázku:

WUTTISAK PROMCHOO / Shutterstock.com

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..