Jak si pořídit nové bydlení za výhodnou cenu? Vsaďte na dražby nemovitostí

Ceny domů, bytů, pozemků, rekreačních a komerčních objektů se rok od roku zvyšují. Málokdo si v současné době může pořídit vlastní bydlení. Jednou z cest, jak na pořízení nemovitosti ušetřit, je zakoupit ji v exekuční dražbě.

O co se jedná?

V exekučních dražbách se prodávají kromě nemovitostí též automobily, elektronika a vybavení bytu. Proč využít k nákupu majetku zrovna dražby? Jedná se o jedinečnou příležitost, jak si legálně za mimořádně výhodnou cenu pořídit své bydlení. Jeho nabídka totiž začíná na velice nízké vyvolávací ceně, ve většině případů se jedná o 1/3 odhadní ceny. Jde o zabavený majetek v rámci exekuce, kdy jeho majitel neplatil včas své závazky. Z toho důvodu je nucen přistoupit k jeho prodeji, čím své dluhy částečně nebo zcela splatí.

Jak postupovat?

Dražby nemovitostí naleznete na portále zabývajícím se exekučními dražbami, insolvenčními nabídkami, likvidacemi, prodejem státního majetku a soukromým prodejem. Nabídku nemovitostí si upřesníte díky filtru, jenž vám ukáže konkrétní dražby dle typu, kraje, od nejnižší ceny, naposledy přidaného atd. Běžný uživatel vidí pouze fotografii nemovitosti, vyvolávací cenu, odhadní cenu, datum začátku dražby a prostorovou dispozici. Chcete-li se dozvědět více a zároveň získat přístup k samotnému procesu dražby, je třeba se zaregistrovat. Jako člen získáte přístup ke všem dražebním nabídkám a aukcím.

Jaký je rozdíl mezi fyzickou a online dražbou?

O typu dražby se dozvíte vždy v jejím detailu. K fyzické dražbě je nutné se osobně dostavit a prokázat se dokladem totožnosti, elektronická dražba umožňuje sledování online pomocí vytvořeného účtu na dražebním portále. Poslední možností je výběrové řízení, do něhož elektronicky, osobně či poštou odešlete svoji nabídku. Nejvyšší nabídka vyhrává.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..