Chcete začít investovat? Uvažujte o zlatě a stříbře


Drahé kovy jako zlato a stříbro jsou velmi odolnými komoditami. Ve srovnání s akciemi neztrácejí svou hodnotu a obchodovat s nimi můžete téměř na celém světě. Snadné rozhodně není ani jejich fyzické znehodnocení.

Investiční zlato si vysloužilo přezdívku bezpečný přístav pro váš majetek a to obzvláště v době finanční krize, kdy předčilo výnosy finančních trhů. Přímo raketový byl nárůst zlata v letech 2009 až 2012. Ovšem pozor, nečekejte od něj rychlé a vysoké výnosy. Cena zlata totiž ve srovnáním s jinými komoditami roste s inflací. V dlouhodobém horizontu je ale nespornou výhodou zlata jeho stabilní cena. Ta ale v horizontu krátkodobém naopak může kolísat.

Investiční stříbro

Svou kupní sílu neztrácí ani investiční stříbro. Přírodní zdroje ubývají a drahé kovy se stávají stále vzácnějšími, což se samozřejmě projevuje na jeho ceně. V potaz je samozřejmě na místě brát poměr ceny zlata a stříbra. Poptávka po investičním stříbru již dlouhodobě převyšuje nabídku. Investice do stříbra je tak stejně bezpečná jako do zlata.

Obchodujte s profesionály

Ať již se rozhodnete pro investici do zlata či stříbra, vždy je na místě obrátit se na odborníky. Mezi přední obchodníky s investičními kovy, jak v České republice, tak na Slovensku patří například firma AuPortal. Její zlaté a stříbrné mince a slitky pocházejí z nejvýznamnějších světových mincoven a jejich prostřednictvím tak máte možnost uchovat hodnoty po generaci. Garantem ryzosti je emitující stát. Zlaté slitky jsou pak standardně zatavené do plastového obalu s certifikátem. Pořídit si ale můžete i větší cihly různých hmotností od 250 gramů do 1 kilogramu.

Mince nebo slitky?

Hodně zákazníků nakupuje mince i slitky. Předností investičních mincí společnosti AuPortal je v první řadě jejich konkurenceschopná cena. Jak zlaté mince, tak stříbrné mince jsou navíc celosvětově uznávány a bezproblémový je i jejich následný odprodej, byť by se jednalo o jednu jedinou minci. Menším a středním investorům, kteří by rádi v budoucnu své cenné kovy po částech odprodávali, doporučujeme zaměřit se spíše na investiční zlaté slitky nebo investiční stříbrné slitky nižších hmotností. Střední a velké slitky zase dobře poslouží firmám, ale i živnostníkům jako finanční rezerva.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..