Alergie na pyl: Bojujte o lepší zdraví a příjemnější život


Mezi nejčastější spouštěče alergií patří roztoči, prach a pyl. V jarním období, kdy je pylová sezóna, pak tyto alergie přerůstají v nepříjemné zdravotní komplikace, které alergikům ztěžují běžný život. Jde vlastně o respirační onemocnění, kdy organismus vnímá jindy neškodné prvky jako závažnou infekci. A imunitní systém začne nepřiměřeně reagovat. Někdy je toto onemocnění označováno za sezónní alergickou rýmu, ale důsledky bývají mnohdy mnohem větší než při obyčejné rýmě.

Příznaky pylové alergie se podobají běžné rýmě

Pyl je stejně jako prach shlukem drobných částeček, jež se mohou usazovat na kůži, v očích a při vdechnutí i na průduškách. Příznaky pylové alergie jsou přitom jednoznačné. Nejčastěji postižené alergiky trápí vodnatá rýma, svědění uvnitř nosu a časté kýchání. Vzápětí následuje ucpaný nos a slzící oči. Pak nastávají dýchací obtíže.

Pylová alergie může znepříjemnit život každému

Tyto příznaky připomínají běžné nachlazení, ale při pylové alergii mohou nastat výrazné zdravotní komplikace, mezi něž patří astma, záněty dutin, infekce v uších a mnoho dalších. Kromě toho mají projevy pylové alergie vliv i na běžný život. Častější únava, poruchy soustředění a změny nálad patří k těm nejčastější projevům.

Snažte se alergeny nevpustit do domu

Pokud získáte podezření, že trpíte pylovou alergií, je nejrozumnější navštívit alergologa, který potvrdí diagnózu a nastaví léčbu. Během pylové sezóny byste pak neměli větrat, když je sucho nebo fouká vítr. Do oken si můžete pořídit ochranné sítě proti hmyzu. Ty zabrání alespoň částečně vniknutí pylu do domácnosti. Odstranění či omezení alergenu je totiž nejdůležitější pro zlepšení kvality života alergika.










Vyzkoušejte pro boj s alergií některé babské rady

Naše babičky se v době pylové sezóny musely léčit svépomocí. Užívaly například čaj z mateřídoušky na zjemnění příznaků, zkoušely česnek pro získání silnější imunity, a dokonce našly pomoc i v kořenu lékořice, který snižuje riziko projevů alergie na pyl. Někteří lidé dokonce spoléhali na léčbu šokem, kdy tělo posilovali už pár měsíců před nastolením pylové sezóny každodenní konzumací lžičky pylu. Věřili totiž, že pokud své tělo vystaví působení pylu v malých pravidelných dávkách, bude lépe snášet jeho přítomnost i v pylové sezónně.

Vyzbrojte se proti alergii na pyl s čističkou vzduchu a speciálním vysavačem

Alergici často zkouší množství podpůrných léčebných postupů, jen aby si trochu zpříjemnili život v jarním období. Zkouší homeopatické přípravky a posilují svůj imunitní systém vitamíny. Jiní pylovou sezónu prostě přetrpí. Základem je vždy navštívit odborného alergologa a snažit se vyhnout kontaktu s alergenem, pokud to jde. Nápomocné mohou být i speciální čističky vzduchu pro alergiky, které zachytávají částečky pylu ve filtru, a sníží tak riziko jejich vdechování. Užitečné jsou i vysavače s filtrem k zachytávání alergenů přímo při vysávání. Jestliže se už nechcete nechat trápit pylovou alergií bez boje, využijte tyto a další rady na následujících stránkách ke zkvalitnění vašeho života.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..