Jak zvýšit oblíbenost zeleniny u dětí?

Jak zvýšit oblíbenost zeleniny u dětí?

Jak zvýšit oblíbenost zeleniny u dětí?

Především u malých dětí nebývá zelenina oblíbenou potravinou. Pokud se vám nedaří dostat cokoliv zeleného na jídelní stůl, což takhle zkusit jinou, zábavnou formu a pomoct tak dítěti k pozitivnímu vztahu k zelenině?

Zeleninová razítka

Kreativita s barvami nemusí výt vedena jen štětci, zkoušeli jste už někdy tvořit obraz pomocí zeleniny? Tímto způsobem můžete získat celou řadu zajímavých potisků, stačí si vybrat ze spousty druhů zeleniny. Nejčastěji jsou používány brambory, do kterých lze vyřezat libovolný tvar. Skvělá je však pro toto využití také kukuřice, která tvoří zajímavý vzor. Dále také květák, čínské zelí nebo paprika. Záleží jen na vás, co si z nepřeberného množství zeleniny nebo i ovoce, vyberete.


Jak zvýšit oblíbenost zeleniny u dětí?

Jaké barvy zvolit?

Nejideálnější je pro toto tvoření zvolit temperové barvy. Stačí je lehce naředit s vodou a můžete se vrhnout do tvoření. Méně vhodné jsou zde vodovky, které nezaručí dostatečnou sytost výsledku. Jsou také další alternativy jako akrylové, akvarelové, či olejové barvy. Pro naše potřeby jsou však zbytečné, navíc hrozí toxicita, která by dítě při tvoření mohla zbytečně ohrozit. Stačí proto koupit obyčejné temperky a z těch pak míchat vlastní odstíny.

Využití razítek

Tato zábava se skvěle hodí pro skupiny dětí, například do školky či školy, také pro domácí tvoření. Kombinací různých tvarů lze vytvořit krásný obraz a není třeba velkého uměleckého nadání. Způsob razítkování můžete využít se speciálními barvami třeba i k ozdobení stěn. Skvělým využitím je také dekorování různého domácího náčiní, třeba kuchyňských potřeb. Kvůli častému používání je však vhodné barevné obrazce zafixovat průhledným lakem, aby nedošlo k setření nátěru.

Popusťte uzdu své fantazii, nebojte se vyzkoušet všemožné druhy zeleniny a užijte si spoustu zábavy, takovéto tvoření se hodí pro každou věkovou kategorii. Možná překvapíte sami sebe, jaké obrazy zvládnete vytvořit pomocí zeleniny.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..