Laserová depilace nohou – zkrášlí, uleví trápení s pocením a pomůže k lepším sportovním výkonům

Laserová depilace nohou - zkrášlí, uleví trápení s pocením a pomůže k lepším sportovním výkonům

Laserová depilace nohou vám může ušetřit spoustu námahy, kterou vynakládáte při holení či jiné formě domácí depilace. Budete moci zapomenout na bolestivé zarůstání chloupků, na svědění a nevzhledné červené pupínky. Ale nejen to. Navíc se můžete zbavit i nadměrného pocení a nepříjemných útrap při sportovních aktivitách!

Už to nejsou zdaleka jen ženy, které se o svůj zevnějšek intenzivně starají. I moderní muži berou vzhled čím dál tím vážněji, jsou častými hosty v salonech krásy a estetických centrech. Permanentní depilace je pak zákrok, který u nich na žebříčku popularity obsazuje jedno z horních míst. Porosty už zkrátka nejsou sexy a navíc vadí při sportu.

Ženy a touha po hladce oholených nohou

Nohy jsou u dam značně viditelnou částí těla a zároveň jedním ze symbolů jejich krásy. Ať už jsou často odhalované nebo skryté v kalhotách, určitě si zaslouží patřičnou pozornost. Pravidelné holení by mělo být součástí péče, je však svazující a náročné na čas. Pokud se rozhodnete podstoupit epilaci laserem, máte vystaráno jednou pro vždy a vaše nohy zůstanou dokonale hladké.

Muži, jejich trable s pocením a touha po lepším skóre

Pánové mívají k depilaci motivů víc. Jednak se může jednat taktéž o vizuální efekt, často jde ale o kombinaci vícero důvodů. Těmi jsou:

1. Redukce pocení

Věc, na kterou si asi jen tak neuvědomíte, ale mít husté ochlupení na nohou je otravné, a to především v létě a při sportu. Způsobuje vyšší potivost, vznik podráždění a vyrážek. Je možné odstranit buď kompletně všechny chloupky, nebo jen některé z nich a snížit tak jejich celkovou hustotu.

2. Podpora dosažení vyšších výkonů

Laserová depilace je již dlouhou dobu běžnou součástí života sportovců, a to hlavně v následujících disciplínách:

  • Cyklistika

Cyklisté jezdí v upnutých dresech a musí v nich vydržet celé hodiny. Odstranění chloupků přinese velkou úlevu při tření, navíc omezí výskyt silniční vyrážky, odřenin a pocení.

  • Plavání

Závodní plavci si holí celé tělo a mají k tomu pádný důvod. Studie totiž prokázaly, že při této vodní disciplíně, kde setiny sekundy hrají velkou roli, dosahuje oholené tělo lepších výkonů.

  • Fitness

Závodní kulturisté mají oholená těla zvláště v oblibě. Důvod je v tomto případě ryze estetický – na hladkém těle jsou svaly lépe vidět. Zastaví i výskyt pořezání nebo zčervenání po použití žiletek, jejich těla musí být pro soutěže bez poskvrnky.

Jak funguje laserová depilace?

Během tohoto zákroku proniká velmi tenký a intenzivní světelný paprsek skrze kůži směrem k vlasové cibulce. Ta obsahuje tmavý pigment, které světlo laseru okamžitě rozpozná a zacílí na něj. Pokožka jako taková zůstane po zásahu nepoškozená, zatímco kořínek se trvale spálí a chloupek už z něj nikdy nevyroste.

Trocha trpělivosti se vyplatí

Protože se laserem dají zničit pouze cibulky chloupků v růstové fázi, musíte absolvovat 6-7 laserových aplikací s rozestupem 4-12 týdnů. Pak už ale vaše nohy zůstanou nastálo dokonale hladké.

Jedná se o velké tělesné partie – jaká bude cena?

Mnoho lidí se obává, že bude laserová depilace nohou cenově extrémně náročná. Není tomu tak. Z dlouhodobého hlediska se naopak jedná o velmi efektivní investici, která se rozhodně vrátí! Pokud si spočítáte, kolik peněz v průběhu let investujete do žiletek, holících gelů, vosků nebo depilačních krémů, budete velmi překvapení. O čase stráveném samotným procesem a nesčetných cestách do drogerií nemluvě. Podstoupení laserové epilace je investice s nejdokonalejším a trvalým efektem odstranění chloupků!

Co si myslíte o “chlupatých” nohou? Napište nám o svých pocitech!
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..