Skvělé triky pro zdraví, které vám zjednoduší život

Skvělé triky pro zdraví, které vám zjednoduší život
Skvělé triky pro zdraví, které vám zjednoduší život

Ačkoliv existuje mnoho známých tipů, které dokáží zpříjemnit život, jsou stále triky, o kterých jste určitě neslyšeli.

V noci jděte na záchod s přivřenýma očima

Jít na toaletu uprostřed noci poté, co jste dobře usnuli, může někdy narušit váš spánek. Je to proto, že po probuzení, když zapnete světla, abyste šli na toaletu, náhlé jasné světlo způsobí, že mozek předpokládá, že je ráno, a to „vypne“ váš spánek.

Proto tím, že necháte otevřené jen jedno oko, minimalizujete množství světla, které vstupuje do vaší sítnice a ovlivňuje váš mozek. 

Otáčejte hlavou, abyste zmírnili bolest končetin

Probuzení uprostřed noci a pocit, že máte v končetinách milion „špendlíků a jehel“, je něco, co mnozí z nás zažili. Důvodem je to, že někdy během spánku se převracíme a nechtěně spíme na našich pažích nebo rukou, což způsobuje překážku normálnímu průtoku krve a vede ke snížení množství kyslíku přijímaného touto částí těla.

Chcete-li zmírnit tuto bolest, místo toho, abyste se pokoušeli potřást rukama nebo „probudit je“, zkuste pohybovat hlavou ze strany na stranu. To by mělo pomoci snížit bolest, protože nervy na krku jdou přímo dolů z hlavy do paží.

Spěte v chladné místnosti

Spánek v chladné místnosti je dobrý pro vaši celkovou kvalitu spánku. Pomáhá vám rychle usnout a také snižuje pravděpodobnost cukrovky tím, že pomáhá tělu spalovat více kalorií. Také zvyšuje citlivost na inzulín, což snižuje riziko cukrovky 2. typu.

Udržování teploty v místnosti mezi 15 – 19 ºC povzbuzuje tělo k produkci hormonu melatoninu, který je kromě podpory spánku také silným hormonem proti stárnutí.


Udělejte z olizování zmrzliny zábavný zážitek, ne ten, který by způsobuje „bolavý mozek“

Bolest hlavy, která se objeví po jídle nebo pití něčeho velmi studeného, je velmi častým jevem. Stává se to proto, že když jíte něco studeného, mozek se snaží zahřát a dosáhnout toho, aby došlo k určitým změnám v těle, což zase vede k bolesti hlavy.

Této bolesti se můžete zbavit a jednoduše si zahřát mozek třením jazyka o horní část úst.

Skvělé triky pro zdraví, které vám zjednoduší život

Zuby si nečistěte ihned po jídle

Čištění zubů hned po jídle se může zdát jako nejlepší způsob, jak vyplavit všechny zbytky z úst, ale není to tak. Je to proto, že mnoho potravin, které jíme nebo pijeme, jsou kyselé (například rajčata, citrony, pomerančový džus atd.). Čištění zubů hned poté může urychlit účinek kyseliny na vaši sklovinu a způsobit její erozi. Před použitím zubního kartáčku počkejte po jídle asi 30  minut .

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..