Čím topit v kamnech či krbu? Zvažte uhelné brikety!


Čím topit v kamnech či krbu? Zvažte uhelné brikety!

Čas letí a co nevidět tu bude konec léta. A s ním i nejvyšší čas připravit se na topnou sezonu! Čím si letos v zimě zatopit?

Pro topení v kamnech i krbech je samozřejmě nejvhodnější dřevo. Ne však každý druh. Obecně se dá říci, že pro topení v kamnech je nejlepší tvrdé dřevo (dub, buk, jasan, habr). Vhodné ovšem bývají i některé ovocné dřeviny. Výhodou tvrdého dřeva je jeho dlouhá výhřevnost. O něco hůře se však jím oheň zapaluje. K tomuto účelu je zase vhodnější použít dřevo měkké (smrk, borovice, topol). To lépe hoří, ale i kratší dobu.

Rádi byste vysoké plameny bez kouře?

Velmi kvalitním palivem do krbů, kamen i kotlů se ukazují uhelné brikety německé značky Union vynikající nejen dlouhou výhřevností, ale i bohatými plameny, které v zimním období v místnosti navodí tu pravou zimní atmosféru.

Zatápění i topení

Hlavní výhodou topení s uhelnými briketami je, jak jsme již zmínili, jejich dlouhotrvající žhnutí. Ale i rovnoměrný výdej tepla spojený s vysokou výhřevností. Zároveň však představují „zdravotně nezávadné“ topení. Vyrábějí se totiž z čistého sušeného uhlí. Bez chemických přísad a s minimálním množstvím síry.

Uhlené brikety nevyhasnou

Tyto brikety navíc můžete použít jak při zatápění – s patřičným množstvím podpalového dřeva a plně otevřeným přívodem vzduchu, tak i samotném topení. Pokud před spaním na rozžhavené uhlíky přiložíte několik uhelných briket (v závislosti na typu doporučujeme dvě až čtyři) a správně (dle návodu k vašim kamnům) nastavíte proudění vzduchu, kamna vám do rána nevyhasnou.

Ceny uhelných briket

Jaké jsou ceny uhelných briket? Dalo by se říci, že velmi příznivé. Jedna paleta briket Union (800 kg briket) vás vyjde na 5640 Kč. Za jeden kilogram tedy zaplatíte zhruba 7 Kč. Čím více briket si samozřejmě koupíte, tím levněji vás vyjdou. Při koupi čtyř a více palet počítejte s cenou 6,93 Kč za kilogram. To je velmi slušné, nemyslíte?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..