Vyplatí se pelety k vytápění rodinného domu?


Vyplatí se pelety k vytápění rodinného domu?

V současné době majitelé rodinných domů hledají efektivní, přitom však i ekonomický způsob vytápění. Protože se energie, jako jsou zemní plyn a elektřina, neustále zdražují, spousta lidí se začíná poohlížet po alternativních zdrojích tepla, jako jsou dřevěné pelety. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou jejich přednosti.

Pokud chcete vytápět dřevěnými peletami, nejprve si musíte pořídit vhodný automatický kotel, jenž je určený přímo na pelety. Česká republika se stala evropskou velmocí ve výrobě pelet, takže se nemusíte bát jejich nedostatku.

Jak se pelety vyrábějí?

Pro jejich výrobu se používá odpad vznikající při dřevovýrobě, a to zpravidla smrkové piliny, ovšem najdete i varianty z jiných dřevin. Odpad se drtí, a potom za pomocí vysokého tlaku se stlačuje do pelet. Výsledkem tedy jsou malé válečky, které jsou charakteristické vysokou výhřevností. Samotná výhřevnost se však odvíjí od toho, jak jsou pelety vlhké a kvalitní, a proto se nevyplácí na tomto materiálu šetřit.

Výhody dřevěných pelet

V první řadě vás potěší, že pelety jako takové produkují minimální množství popela. Stejně tak nemusíte často přikládat, což se v případě vytápění klasickým dřevem říct nedá. Prostě naplníte zásobník peletami, a pak se o nic nestaráte.

Čím větší je vytápěná plocha, tím více se investice do automatického kotle vyplatí. Cena pelet se pohybuje různě, záleží na kvalitě. Z těch lepších smrkových variant vás vyjde 825 kilogramů od 5 230 korun.

Jestliže hledáte dodavatele tohoto materiálu, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu drevenepelety.cz, kde najdete širokou škálu možností. Začněte topit ekologicky, přičemž dřevěné pelety jsou považovány za stoprocentně ekologické řešení. Spokojení budete nakonec po všech stránkách.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..