Jaké koníčky si oblíbily dnešní hospodyňky?


Dříve bylo standardem, že žena vyšila ubrus, upletla dětem svetr na zimu a sobě ušila módní sukni. Dnes už si tohle všechno můžete koupit za pár korun, vyrábět se s tím samostatně se nevyplatí. Přesto se najdou ženy, které rukodělné činnosti stále provozují. Jen málo z nich si jimi vydělává, mají je spíš jako krásný koníček.

Z výrobků, které se vám zrodí pod rukama, budete mít určitě daleko větší radost než z těch koupených. Kromě toho si můžete vždycky zhotovit přesně takovou věc, jež se vám domů dokonale hodí. Ano, dnes se dá sehnat téměř všechno, ale opravdu se vám chce marnit čas dlouhým hledáním na internetu a projížděním stránek různých internetových obchodů? Mnohé ženy si raději sednou a to, co chtějí, si samy vytvoří pomocí pletení, háčkování a jiných technik.

Háčkované dečky jsou stále trendy

Vezměte do ruky háčky na háčkování a pusťte se do výroby malé dečky či většího ubrusu. V kurzu jsou i dnes, hodí se zejména do rustikálně a přírodně laděných interiérů. Troufnete-li si na větší dílo, velmi zajímavě mohou vypadat třeba háčkované šaty. Dají se využít místo přehozu na plavky. Uháčkovat se dá téměř cokoliv od tašek přes hračky až po obaly na květináč.

Vlastnoruční šperky vás ozdobí

Potrpíte si na hezké šperky sladěné s outfitem? Vytvořte si vlastní! Nejvíce se v poslední době nosí navlékané větší korálky, případně jemné náramky s přívěsky. Kupte v galanterii pěkný provázek, vyberte hezké korálky a máte zábavu zajištěnou.

Pletené svetry zahřejí

Pletené svetry nevyjdou z módy snad nikdy. Aktuálně se nosí zejména oversize modely ze silné pletací příze. Velmi pohodlné jsou také pletené šaty, klasické pletené čepice a rukavice a mnoho dalšího. Hitem poslední doby jsou také pletené deky. Ručně pletený pléd z robustní vlny vás vyjde na tisíce korun. Doma si ho zhotovíte mnohem levněji.

Patchwork pomůže spotřebovat zbytky látek

Máte doma takové zbytky látek, z nichž už se nedá nic moc vytvořit? Pak zkuste techniku zvanou patchwork. Jde o to, že sešíváte malé kusy různých látek do jednolitého celku. Patchworkovou technikou se vytváří krásné potahy na židle či povlaky na polštářky. Odvážné ženy si však obléknou třeba patchworkovou sukni.

Kde hledat inspiraci na domácí tvoření?

Velkou inspiraci nasbíráte, když se půjdete podívat do nějaké kamenné či internetové galanterie. Zjistíte, jaký sortiment se prodává, a jistě vás napadne něco, kde by se dal využít. Případně se podívejte na web Pinterest.com, Etsy.com či Fler.cz. Sem nahrávají fotky svých výrobků přímo uživatelky, takže se můžete inspirovat tím, co dělají jiní.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..