Jak si vyrobit ovocný sirup? Je to jednoduché


Jak si vyrobit ovocný sirup? Je to jednoduché
Jak si vyrobit ovocný sirup? Je to jednoduché

Chtěli jste někdy zjistit, jak chutná kvalitní domácí sirup? V tomto článku vám ukážeme, jak si ho můžete připravit. S běžně dostupnými pomůckami.

Pokud už vám nechutnají šťávy z obchodu, zkuste si vyrobit vlastní. Nepotřebujete k tomu speciální znalosti ani potřeby, které nikde neseženete. V tomto článku vám ukážeme, že vyrobit ovocný sirup je opravdu jednoduché.

Krok 1 – získejte šťávu z ovoce

Základ pro domácí ovocné sirupy je šťáva. Tu získáte z ovoce tak, že vybrané ovoce zbavíte stopek, případně ho odpeckujete a opláchnete. Takto očištěné druhy nakrájíte na menší kousky a vymačkáte v odšťavňovači. I bez něj si ale poradíte. Šťávu lze totiž snadno získat vařením.

Takto připravené ovoce nasypejte do hrnce a přilijte do něj vodu. Bobulovitým druhům ovoce (borůvka, jahoda, rybíz…) postačí jen velmi malé množství vody. Na půl kila si vystačíte jen s dvěma decilitry. Plody v hrnci za stálého míchání rozvařte a proceďte.

Krok 2 – výroba sirupu

Šťávu už máte, teď ji stačí přeměnit v sirup. Chutné ovocné sirupy se vytvářejí tak, že smícháte vhodný poměr šťávy s cukrem. Obecně se uvádí, že na 350 g cukru přijde 0,5 litru šťávy. Tuto směs za stálého míchání zahřívejte v nerezovém hrnci, dokud se cukr nerozpustí a nápoj nezhoustne.

Takto vzniklou směs přelijte do čistých lahví a nechte vychladnout. V lednici vydrží 1 až 2 měsíce. Chcete-li takto vytvořené ovocné sirupy konzumovat i po delší době, použijte zavařovací sklenice. Po uzavření je sterilizujte, aby nedošlo k znehodnocení obsahu

Kvalitní ovocný sirup v obchodě

Pokud nemáte možnost vytvořit si ovocný sirup doma, nemusíte zoufat. Obchod Zbastito.cz nabízí kvalitní domácí ovocné sirupy od různých výrobců. Pochutnat si můžete na oblíbených jahodách, malinách, citronu či šípku. Koupit si můžete i kvalitní bylinné sirupy z levandule, šalvěje, mateřídoušky nebo heřmánku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..