Co byste měli vědět o krátkodobém pronájmu přes Airbnb?

Co byste měli vědět o krátkodobém pronájmu přes Airbnb?
Co byste měli vědět o krátkodobém pronájmu přes Airbnb?


Možná máte ve svém blízkém okolí někoho, kdo si slušně přivydělává krátkodobým pronájmem svého bydlení. V dnešní době na tom není nic neobvyklého – na nejznámější zprostředkovatelské platformě Airbnb působí kolem deseti tisíc aktivních pronajímatelů a za minulý rok se díky nim ubytovalo přes milion zahraničních turistů. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že přilepšíte svému rozpočtu a připojíte se do početné rodiny hostitelů, vezměte si následující informace k srdci.

Registraci zvládne každý, zbytek je pracný

Registrovat byt či dům na Airbnb zvládnete i bez instruktáže. Ale tím vše teprve začíná. Myslet si, že vám najednou začnou chodit rezervace, a vy nebudete vědět, komu dát přednost, je mírně řečeno naivní. Na Airbnb se v průběhu posledních let vytvořilo velmi konkurenční prostředí a šanci na úspěch mají pouze hostitelé, kteří se ke své roli postaví svědomitě a nabídnou hostům víc než ostatní.

Co byste měli vědět o krátkodobém pronájmu přes Airbnb?

Pokud máte byt v atraktivní lokalitě, můžete si gratulovat. V opačném případě s tím nic nezmůžete a nebude vám, než potenciální hosty zaujmout jinak – stylovým interiérem, přátelským přístupem a prvotřídními službami (třeba non-stop check-inem apod.). Turisté jsou vybíraví a vyžadují vysoký standard – zapamatujte si to.

Budoucnost závisí na pozitivních recenzích

Nikdo se nechce ubytovat tam, kde o něj není dobře postaráno. Uživatelé Airbnb mohou hostitele hodnotit pomocí slovního hodnocení a hvězdiček. Proto je před odjezdem nezapomeňte požádat o pozitivní zpětnou vazbu. Dobré reference jsou základem dlouhodobého příjmu. Špatná hodnocení vám naopak zkazí renomé.

Můžete se obrátit na profesionální správce

Tušíte, že s krátkodobým pronájmem budete mít spoustu starostí, ale nechcete se slušného přivýdělku vzdát? Není nic jednoduššího než se obrátit na někoho, kdo vše zařídí za vás. Správou Airbnb počínaje a údržbou bytu konče.

Co byste měli vědět o krátkodobém pronájmu přes Airbnb?

Kompletní služby nabízí například zkušený tým Let Me Inn. Cena za správu Airbnb je překvapivě nízká, efektivita však předčí vaše očekávání. Majitelé nemovitostí, kteří delegovali správu na odborníky, nyní evidují mnohem vyšší zisk. Více se dozvíte na letmeinn.cz.

 



Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.