Co dělat, pokud má vaše dítě noční můru


Co dělat, pokud má vaše dítě noční můru
Co dělat, pokud má vaše dítě noční můru

Noční můry jsou u malých dětí běžným jevem. Mít dítě neustále plačící dítě nebo utíkající ze svého pokoje uprostřed noci může být pro některé rodiče docela únavné a dokonce dráždivé. Existují jednoduché způsoby, jak pomoci dětem se nočních děsů zbavit.

Mluvte s dítětem v klidu

Pokud vaše dítě neustále probouzí špatný sen, může s tím souviset nějaká forma traumatu. I když počáteční odpovědí rodičů může být: „Byla to jen noční můra, jdi spát,“ lepší způsob, jak pomoci vašemu dítěti vyrovnat se s utrpením, je vést s ním trpělivý a rozumný rozhovor. Zeptejte se, co je vyděsilo. Uklidněte jejich emoce. Připomeňte jim, že i když se sen mohl zdát skutečný, všechno je v pořádku a bezpečné. Slova  uklidnění jsou skvělý způsob, jak pomoci uklidnit dítě a ulehčit mu spánek.

Odstraňte to, co v nich vyvolává strach

Někdy je příčinou strachu vašeho dítěte něco s čím se setkal, jako scéna z děsivého filmu. Pokud je to váš případ, může být nejlepší se  mezitím těmto střetům vyhnout. I když můžete své dítě chránit před těmito děsivými filmy, můžete je také naučit, aby proměnily temné vzpomínky v pozitivní.

Pomozte svému dítěti čelit jeho obavám

Někdy mají děti problém zvyknout si na nové okolí. Příkladem toho může být „strašidelná panenka“ vaší dcery. I když by to mohlo v noci děsit s doširoka otevřenýma očima, dovolte jí dívat se na panenku častěji během dne, a dokonce i před spaním, aby si mohla uvědomit, že panenka není strašidelná vše a není nic jiného než hračka. Opět platí, že slova ujištění jsou klíčem k tomu, aby vaše dítě pochopilo, že mu hračka neublíží.


Připravte pravidelný časový harmonogram před spaním

Denní a noční rutina pro vaše dítě může snížit pravděpodobnost nočních můr. Studie ukázaly, že nepravidelné spánkové návyky a nedostatek spánku vás mohou vystavit riziku setkání se špatnými sny.

Zařiďte, aby šlo dítě spát spokojené a s dobrou náladou

Když je dítě uvolněné, snáze upadne do hlubšího spánku. Abyste jim pomohli uklidnit se, odstraňte všechny hlučné, děsivé a vzrušující věci 30 minut až hodinu před spaním. Nechte hrát uklidňující hudbu, číst knihu, nebo si zahrajte stolní hru. Tyto aktivity umožňují vašemu dítěti uvolnit svou mysl a tělo, než se uloží do postele.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..