Co je polenta


Co je polenta

Polenta, která je v současnosti velmi módní přílohou k nejrůznějším typům jídla, je v podstatě kukuřičná kaše. Polenta je rozšířená zejména v Itálii, ale čím dál častěji ji potkáme i v českých restauracích a pomalu si razí cestu i do českých domácností, které holdují zdravé stravě. Tato příloha, bohatá na bílkoviny a vlákninu, vás jistě překvapí svou univerzálností, protože ji můžete podávat takřka ke všemu. Výborně se hodí k masu i zelenině.


Co je polenta
Jak se připravuje

Obrovskou výhodou polenty je její snadná příprava, kterou zvládne každý, tedy i ten, kdo nemá s vařením příliš zkušeností. Pokud navíc dáte přednost instantní variantě, příprava vám nezabere víc než pár minut. Pouze odměříte správné množství vody, přivedete k varu a postupně budete přisypávat polentu. Nezapomeňte směs osolit. Stále míchejte, aby se v kaši nevytvořily hrudky. Až dosáhne požadované konzistence, podobné bramborové kaši, odstavce ji z vařiče a můžete podávat! Polentu během vaření můžete ochutit nejrůznějším kořením, vhodný je i česnek, to už záleží na vaší chuti a preferencích. Pokud chcete vytvořit nápadité a nezvyklé jídlo, rozetřete hotovou polentu na plech a dejte ji upéct. Po upečení ji můžete nakrájet například na čtverce stejně jako koláč a oslnit tak vaše strávníky nezvyklou přílohou. Jindy můžete polentu zapéct spolu se zeleninou, například jarní cibulkou nebo pórkem, po nakrájení bude mít zajímavou strukturu.

Kde se prodává

U nás už také polentu bez problémů seženete. Největší výběr nabízí samozřejmě prodejny zdravé výživy, ale najdete ji i v supermarketech a hypermarketech v oddělení se zdravými a bio potravinami nebo v obchůdcích nabízejících italské potraviny. Nejčastěji je polenta k dostání ve formě instantní kukuřičné kaše, jejíž příprava je ještě rychlejší, ale výsledek je stejně dobrý, jako v případě polenty klasické.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..