Co je smoothie

Co je smoothie

Co je smoothie

Co je smoothie?

Smoothie je velice zdravý a výživný nápoj z rozmixovaného ovoce, zeleniny nebo z jejich kombinace. Do nápoje se už nepřidávají žádné cukry ani konzervanty a pije se zásadně čerstvý, ihned po přípravě. Je plný vitamínů, energie a dalších pro zdraví prospěšných látek.

Kdy ho pít?

Smoothie skvěle nastartuje Váš den. Připravte si ranní dávku vitamínů z banánů, jahod a Vašeho oblíbeného džusu. Tento nápoj se také velice hodí jako výživná svačinka a pokud sportujete, oceníte jej před tréninkem.


Jak si jej připravit?Co je smoothie

Na našem trhu je nepřeberné množství mixérů určených přímo na výrobu toho nápoje, stačí si jen vybrat. Vystačíte si ale i s obyčejným tyčovým mixérem. Pak už stačí jen vyrazit na nákup ovoce a zeleniny. Pro přípravu je dobré ovoce i zeleninu zbavit slupky a případně i jadérek, aby nápoj nebyl hořký. Takto připravené suroviny jednoduše vložíte do mixéru a rozmixujete na jemné pyré. Můžete přidat také led nebo oblíbený džus, nápoj pak ale nebude tolik hustý.

Jak suroviny kombinovat?

Experimentujte a míchejte různé druhy ovoce a zeleniny. Dostanete tak nápoj nabitý vitamíny a minerály. Věřte, že v tuhém stavu byste do sebe za jeden den tolik ovoce a zeleniny určitě nedostali. Do smoothie můžete přidávat také semínka, ovesné vločky, jogurt, oříšky, oříšková másla a různé oleje.

 1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Jak jíst chia semínka - BezvaRady.eu - Rady, Tipy, Návody

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..