Co je tofu?

Co je tofu?

Co je tofu?

Výroba tofu

Tofu je vlastně velice zjednodušeně sýr nebo tvaroh, který se vyrábí ze sóji. Výroba tofu je takřka stejná, jako výroba sýru a tvarohu, jen se místo klasického mléka používá mléko sójové, což je nápoj získaný ze sojových bobů. Tato tekutina se pomocí siřidel vysráží a vzniká sojová bílkovina.

Kdo kupuje tofu

Tofu je vhodné zejména pro lidi, kteří nejí maso a živočišné výrobky. Tofu je totiž čistě rostliného původu. Velice oblíbené je tofu ale také u lidí, kteří se chtějí stravovat zdravě a snažín se zhubnout. Obsahuje velké množství bílkovin, které jsou při redukci hmotnosti velice důležité.


Vlastnosti tofuCo je tofu?

O tofu se obecně mluví jako o náhradě masa, ovšem neobsahuje nasycené mastné kyseliny a cholesterol. Naopak obsahuje vlákninu a nenasycené mastné kyseliny. Tofu má jednu velice úžasnou a vyjímečnou vlastnost. Umí výborně přejímat chutě a vůně v pokrmech, díky čemuž si jej můžete ochutit takřka čímkoliv.

Tofu výrobky

Na našem trhu najdete nepřeberné množství různých tofu výrobků. Můžete si vybírat z tofu nakládaných (uzené, bylinkové, paprikové, kořeněné česnekové atd), pomazánek, karbanátků a párečků. Nebo si jednoduše koupíte tofu přírodní – neochucené a ochutíte si ho sami tím, co máte rádi a co se Vám bude nejlépe hodit do pokrmu, do kterého tofu budete přidávat.

Jak tofu využít

Samotná příprava tofu je velice rychlá a jednoduchá. Měkké tofu můžete přidávat do zmrzlin, omáček a zálivek, koláčů a zákusků. Pevné tofu můžete zase opékat, grilovat, smažit, udit a péct. Takřka cokoliv, co Vás napadne. Bude se hodit k zeleninovým jídlům, ovoci a přílohám.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..