Co jsou to takzvané FAANG akcie a proč se do nich dlouhodobě vyplatí investovat?

Co jsou to takzvané FAANG akcie a proč se do nich dlouhodobě vyplatí investovat?
Co jsou to takzvané FAANG akcie a proč se do nich dlouhodobě vyplatí investovat?

Akciové trhy se hemží různými akciovými tituly a není tak divu, že je stále těžší vybrat ty správné. I přesto však můžeme najít různé skupiny akcií, které nám mohou nabídnou dlouhodobý růst. Mezi ně se řadí i takzvané FAANG akcie, které se hodí jak pro začínající, tak i již ostřílené investory, kteří plánují investovat dlouhodobě. O jaké akciové tituly se jedná? A proč se do nich vyplatí investovat?

Facebook

Akcie Facebooku se již dlouhé roky řadí mezi jedny z nejzajímavějších akciových titulů, které můžete na trhu koupit. Společnost má na svém kontě přibližně 2,9 miliardy uživatelů. I když někteří investoři namítají, že se Facebook potýká s četnými problémy a kauzami, představuje i přesto stále dlouhodobě zajímavou investici. V jeho prospěch svědčí i připravovaná monetizace Facebooku a Instagramu nebo i jeho vývoj virtuální reality.

Apple

Apple se bezpochyby řadí mezi jedny z nejoblíbenějších technologických značek na trhu. V rámci prodeje svých produktů k měsíci lednu registroval více jak 1,8 miliardy aktivních zařízení. V současnosti se však společnost zaměřuje především na propagaci svých služeb jako je například Apple Music nebo Apple TV. K druhému čtvrtletí roku 2022 měla Apple TV na kontě více jak 40 milionů platících uživatelů. K červnu tohoto roku Apple vykázal tržby ve výši 82,96 miliardy dolarů (1,7 % růst meziročně). Je otázkou, zda ve svém růstu bude společnost pokračovat i ve zbytku roku.

Amazon

Amazon jako jedna z mála společností pokrývá dva nejdůležitější segmenty na poli digitálního podnikání. Na jednu stranu je tak jednou z vedoucích e-commmerce společností, ale i jednou z nejlepších společností provozující cloud computing. Tržní kapitalizace se aktuálně pohybuje okolo 1,19 bilionu dolarů a staví tak společnost mezi jedny z největších společností na světě. Vzhledem k jeho zaměření především na technologie a online prostředí můžeme i v budoucnu očekávat dlouhodobý růst.

Netflix

Netflix působící ve více jak 190 zemích světa nepochybně vévodí všem streamovacím platformám na trhu. I když je jeho jediným příjmem měsíční předplatné nevede si, co se výnosů týče, až tak špatně. V první polovině tohoto roku společnost vykázala výnosy v hodnotě 8 miliard dolarů. K takovým výsledkům mu však pomohla i obávaná pandemie koronaviru, která mu přinesla více jak 14 milionů nových uživatelů. Meziročně rostly tržby o 8,56 % a čistý příjem o 6,5 %.

Google (Alphabet)

I když se Google řadí mezi jedny z mála technologických společností, které na pandemii moc neprofitovaly, není nad ním třeba lámat hůl. Tržby společnosti k červnu vzrostly meziročně o 12,61 % na 70 miliard dolarů. Čisté příjmy ale klesly o nějakých 14 % na 16 miliard dolarů.

Do konce tohoto roku můžeme pravděpodobně počítat s tím, že akcie společnosti budou pravděpodobně mírně klesat. Už teď jsou meziročně zhruba o 29 % níž. Momentálně se vám tedy nabízí příležitost nakoupit akcie Googlu levněji než kdy jindy.

Situace na trhu je nyní opravdu zajímavá, akcie (především ty technologické) které v době pandemie zažívaly růst o desítky procent měsíčně, dostávají teď poměrně na frak. Pro akciové investory je to ale zajímavá příležitost, „jak nakoupit ve slevě“. Přece jenom je mnohem příjemnější kupovat akciové tituly po 60 % pádu, než na svých maximálních historických hodnotách.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..