Pelety na topení mají celou řadu výhod

Pelety na topení mají celou řadu výhod

Cena plynu, potažmo elektřiny stoupá do neuvěřitelných výšin a zatím se nezdá, že by snad měla spadnout.

Není tak divu, že se stále více lidí přiklání k alternativním palivům, jež nejsou tak drahá, jako výše zmíněné komodity. Mezi ty dnes nejvíce poptávané paří krom jiného i dřevěné pelety.

Krby chce stále více lidí

Většina domácností používá k vytápění plyn nebo elektřinu. Ty jsou však dnes extrémně drahé. Hlavně proto jdou v posledních měsících na dračku domácí kamna všech velikostí i tvarů. Vzhledem k velkému zájmu valná část zákazníků rezignuje i na vizuální kvality a zajímá se hlavně o technické parametry.

Je pravda, že s dobře zvolenými kamny je možné vytopit i celý dům. Samozřejmě bez adekvátního paliva to nejde. Možností je zde více, nicméně v současností asi tou nejlepší variantou jsou pelety na topení, které je možné si pořídit třeba u RVF.

Hlavní důvody, proč sáhnout po peletách

Pelety jsou hlavně levné, a to i nejlepší verze označené jako A1. Tisíc kilogramů se dá dnes sehnat za zhruba 17 000,- Kč. Je možné si objednat i levnější pelety s označením A2, nicméně pro domácnosti je přeci jen rozumnější zvolit si raději vyšší kvalitu.

Po takovýchto typech totiž zůstává mnohem méně popela, což automaticky znamená i nižší starosti s údržbou. Navíc se takovýto popel dá docela dobře využít třeba ke hnojení, případně je žádoucí ho smíchat s kompostem.

Skladování pelet je víceméně bezproblémové. Na rozdíl například od uhlí nešpiní a nepotřebují žádné speciální prostory. Standardně se dodávají v plastových pytlích, takže je bezpečné je mít uskladněné i na místech s menším výskytem vlhkosti. Samozřejmě musí být po celou dobu uskladnění uzavřené v plastu.

Pelety patří mezi takzvaná ekologická paliva. Jedná se totiž o chemicky neupravené dřevo, jenž je tvarováno pomocí lisování za přítomnosti vysokých teplot.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..