Blended learning je novým trendem, aplikujte ho ve firmě


Blended learning je novým trendem, aplikujte ho ve firmě

Dostudováním nutnost neustále se učit rozhodně nekončí. I ve firmě je nutné se vzdělávat, zaměstnavatel je dokonce povinen některé typy kurzů zajistit. Bavíme se zejména o povinných školeních, jimiž musí projít všichni zaměstnanci. Jak je v dnešní online době realizovat?

Od klasických školení BOZP a PO se v poslední době dost upouští. V prezenční formě jsou totiž dost nepraktická. Musíte zajistit, aby všichni zaměstnanci byli v jeden čas na jednom místě. Všichni si tam musí nudnou lekci odsedět, mnozí stejně většinu času přemýšlí o něčem úplně jiném. Není to příliš efektivní.

Firmy si velmi chválí e-learning kurzy

Naštěstí, a teď poděkujme covidu, který tohle všechno dost urychlil, jsou dnes naprosto běžnou záležitostí online vzdělávací kurzy. Na univerzitách i pro firemní vzdělávání. Výhody jsou nasnadě – takový kurz si může každý absolvovat sám v čase, který mu zcela vyhovuje. Navíc, pokud je dobře udělaný, nestačí ho jen tak proklikat. Člověk musí skutečně vnímat, co se na obrazovce děje, a vstřebávat znalosti.

Přesně tak staví své e-kurzy společnost PREVENT, koordinátor BOZP a pracovnělékařských služeb. Kromě školení zajišťuje i dokumentaci, audity a poradenství, takže se stane komplexním partnerem firmy. A právě společnost PREVENT, která má své vzdělávací platformy EDUNIO a INSTRUCTOR, je zastáncem tzv. blended learningu.

Některé věci se prostě nedají pořádně vyzkoušet online

Již jsme si prozradili, jaké výhody mají online kurzy. Lze je považovat za plnohodnotnou náhradu prezenčního vzdělávání. Společnost PREVENT dokonce nabízí online kurzy s certifikátem, takže jejich úspěšné absolvování je pak potvrzené. Navíc pokud zaměstnanci udělají test online, existuje o tom nesmazatelný záznam. Online vzdělávání je mnohem lépe kontrolovatelné. Má však také jednu nevýhodu.

Ne vše se jde naučit vzdáleně online. Příkladem může být kurz první pomoci. Je hezké znát teorii, ale měli byste si také prakticky vyzkoušet dát umělé dýchání, masáž srdce nebo obvázat někomu ruku. A právě tenhle přístup razí tzv. blended learning.

Doplňte online kurzy těmi fyzickými

Blended learning kombinuje online i živé face2face vzdělávání. Teorii se zaměstnanci naučí online a praxi si vyzkouší prakticky v reálném světě. V systému EDUNIO, který slouží jako learning management systém pro vzdělávání zaměstnanců, blended modul najdete.

Pro zaměstnance můžete jednoduše uspořádat přednášky, workshopy i živé webináře. U vzdělávacích akcí lze nastavit učebny, kapacitu, pravidelné opakování, podmínky absolvování atd. Systém EDUNIO si poradí i s rozesláním pozvánek, přihlášením na fyzickou akci, hlídáním kapacity, vypsáním dalšího termínu, když se kapacita naplní. V blended learningu je budoucnost!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..