Nepodceňujte copywriting – aneb tipy pro úspěšné SEO

Nepodceňujte copywriting – aneb tipy pro úspěšné SEO
Nepodceňujte copywriting – aneb tipy pro úspěšné SEO

Online marketing je v dnešní době gró veškerého businessu. Na pozadí digitálního marketingu jsou copywriteři, kteří mají na starost texty, jejich relevantnost a správnou strukturu, tak aby byl článek v předních příčkách vyhledávačů. Jak teda vyzrát na SEO a napsat text tak, aby byl úspěšný?

Jak funguje SEO?

Základem SEO je zhodnocení obsahu webu a jeho následná optimalizace, tak aby splňoval určité podmínky, a díky tomu se dostal do popředí vyhledávání. Jen optimalizovaný článek po všech stránkách se dokáže probít až na vysněný vrchol vyhledávače a získat si tak nové klienty. Prvním krokem procesu optimalizace webu pro vyhledávače je vždy kvalitní obsah, jež předává návštěvníkovi relevantní informace rychle a přehledně.

Využijte chytré SEO nástroje

Ani SEO specialista si neporadí sám a využívá k tomu chytré pomocníky. Vyzkoušejte si práci s nástroji od Google – Google search console a Google analytics. tito asistenti vám pomohou odhalit případné hrozby, které můžou ovlivnit pozici vašeho webu ve vyhledávání, a dodají užitečné tipy, které vám pomohou se zlepšením.

Jak vybrat správná klíčová slova?

Klíčová slova jsou souhrnem slov a frází typických pro váš business. Dají se dohledat pomocí Google analytics a je třeba je zakomponovat do vašeho textu, díky nim vás vyhledávač zařadí do výsledků vyhledávání uživatelů. Základem je přirozenost – klíčová slova musí krásně zapadnout do kvalitního obsahu.

Článek musí mít hlavu i patu

Ať už píšete esej, fejeton, knihu či web je důležitá struktura. Navrhněte si dopředu osnovu, ať víte, o čem budete psát a vymyslíte si vhodné uspořádání. Důležitou součástí je i správná struktura textu. Nezapomínejte na členění textu, dnešní čtenáři jsou líní a odmítají trávit čas s přemírou informací, proto je vhodné využít podnadpisy s označením v kódu webu h2, h3, h4 atd. Váš text tak bude daleko přehlednější, můžete i zvýrazňovat důležitá slova a fráze. Toto vše usnadní čtenáři četbu. Mnohem důležitější je ale titulek, ten musí být unikátní, výstižný, lákavý a vždy s označením h1. Bez chytlavého nadpisu si uživatele neseženete. Co je ale nejzásadnější, na jedné stránce musí být vždy jen jeden.

Zaujměte čtenáře

Jak už bylo zmíněno, tak běžný člověk chce získávat informace, ale nechce číst. Můžete mu vyjít vstříc zpestřením článku ve formě obrázků a videí. Ty dokáží zaujmout, ale i dovysvětlit rozebíranou problematiku. Nezapomínejte, že obrázky je potřeba opatřit ALT textem neboli popiskem. Ten obsah zpřístupňuje nejen vyhledávačům, ale i nevidomým uživatelům. Popiskem vyhledávači sdělíte, jaká fotografie se v našem textu nachází (její význam), a ten pak může rozhodnout o jejím zařazení do vyhledávání.

Upřesněte si vaši cílovou skupinu

Před psaním textu se na chvíli zamyslete. Pro koho text píšete? Chcete návštěvníky informovat, nebo jim chcete něco prodat? Všechny tyto aspekty byste při psaní měli zohlednit.

Vyvarujte se základním SEO chybám

V SEU samozřejmě i existuje nemálo dokola se opakujících chyb. Naučte se tento základní SEO checklist, jež vám pomůže se vyvarovat základních chyb:

1. Chybí META popisek

Stručné a poutavé uvedení vašeho článku rozhodně nesmí chybět. Čtenáře má nalákat a přesvědčit ho k návštěvě vašeho webu. Ve vyhledávači se objevuje hned pod názvem a má omezenou délku, neměl by přesahovat 160 slov.

2. Interní prolinkování

Obsah vašeho webu, respektive jeho podstránky, by měly být mezi sebou vzájemně provázané – interními odkazy. Čtenáři to umožní plynulé procházení vašich stránek a nejen on, ale i vyhledávač se dostane k veškerému obsahu na webu. Jestli například píšete článek o čaji a už máte jeden vypublikovaný o hrníčkách, odkaz na něj jistě nesmí chybět. Odkazovat nemusíte jen na váš vlastní web. Relevantní linky vedoucí na jiné stránky související s vaším obsahem usnadňují Googlu pochopit, o čem to vlastně píšete. Vaše šance na objevení se na předních příčkách vyhledávání opět stoupne.

3. Text přehlcený klíčovými slovy

Nejenže takovýto článek je nedůvěryhodný, ale nikdo nechce číst dílo s neustále se opakujícími slovy. Nehledě na to, že Google tuto praktiku „tapetování klíčovými slovy“ penalizuje.

4. 404 – stránka nenalezena

Stavový kód 404 – stránka nenalezena. Jedna z věcí, která potenciálního návštěvníka odradí možná nejvíc, když se proklikne na váš web. Zkontrolujte si, že veškerý váš obsah je dohledatelný a nehrozí error 404.

Napsáním práce nekončí

Nemyslete si, že publikováním textu vaše práce končí. Ba naopak, teď začíná ta opravdová sranda.  Článek je potřeba nadále analyzovat, zjišťovat jeho úspěšnost, relevantnost klíčových slov a neustále jej optimalizovat. Je pravda, že držet krok s požadavky Googlu může být náročné, ale s malou pomocí podpůrných nástrojů a trochou cviku tomu jistě přijdete na kloub.

Svěřte se do rukou SEO specialisty

SEO agentura vám muže pomoci zviditelnit váš článek ve vyhledávačích, upřesní správná klíčová slova a vytvoří vám text, který bude zajímavý jak pro Google, tak uživatele. Chytlavý článek v předních příčkách vyhledávání je ale jen pouhým dílčím úspěchem internetového marketingu. Nezapomínejte i na kvalitní tvorbu webu a vaše sociální sítě. Přeci jen, kdo není v dnešní době na internetu, jako by nebyl. Nebojte se tedy svěřit svůj digitální marketing do rukou ostříleného SEO specialisty a specialisty na sociální sítě či webové agentury. Ty za vás vyřeší váš problém v poměrně rychlém čase a dokáží vám zařídit nové zákazníky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..