Co lze vyrobit z aloe vera?

Co lze vyrobit z aloe vera?

Co lze vyrobit z aloe vera?

Aloe vera se v poslední době těší velké oblibě, zejména díky svým léčivým účinkům. Na trhu jí můžete sehnat zejména jako nápoj, ale není problém koupit i celou rostlinku. Může se z ní vyrábět spousta užitečných produktů, které pomohou na řadu neduhů. Pojďme se teď spolu podívat na to, co se dá z aloe vyrobit doma.

Univerzální lék na žaludek

Suroviny: 300 g listů z aloe vera, 500 g medu, 750 ml červeného vína, 1 dcl brandy.

Listy aloe rozmixujte (můžete je klidně i umlít na masovém mlýnku), přilijte červené víno, brandy, přidejte med a důkladně promíchejte. Vše přelijte do skleněné nádoby a uložte na chladné místo, kde nechte směs uležet po dobu 14 dní. Po uplynutí této doby tekutinu slijte a užívejte vždy hodinu před jídlem, dvakrát denně. Je to skvělá prevence rakoviny žaludku, zároveň pomáhá na žaludeční potíže.


Exotický sirup

Suroviny: 100 g gelu z listů aloe vera, 100 g cukru.

Gel z aloe dejte do mixéru, nalijte do hrnce, přisypte cukr a povařte na mírném ohni zhruba 10 až 15 minut. Ještě teplé přelijte do připravené čisté sklenice a nechte vychladnout. Uchovávejte v chladu. Takto připravený sirup vám vydrží zhruba 3 měsíce.

Emulze pro regeneraci kůže

Suroviny: 80 g šťávy z aloe vera, 10 g ricinového oleje, 12 g lanolinu, 10 kapek eukalyptové silice.

Do misky dejte všechny suroviny, důkladně promíchejte a přendejte do menší uzavíratelné nádoby, uložte do chladu, nejlépe do lednice. Tato emulze je vynikající při různých drobných poraněních, jako odřeniny, popáleniny od sluníčka či vyrážky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.