Co nastartuje metabolismus?

Co nastartuje metabolismus?

Co nastartuje metabolismus?

Také už vás nebaví, že se jen podíváte na jídlo a spravíte se? Máte občas pocit, že i pouhé dýchání vám navyšuje váhu? Rozčiluje vás, že ostatní můžou sníst cokoliv a jsou hubení jako lunt a vy si dáte jen kuřecí salát a váha povyskočí směrem nahoru? Jedním z důvodů může být velmi zpomalený metabolismus, který musíte co nejdříve nastartovat a tím své tělo, včetně zažívání, probrat k životu.

Co pomůže metabolismus nastartovat?

Vydatná snídaně

Vydatná a nutričně vyvážená snídaně, je základem pro nastartování vašeho dne. Měl by to být pravidelný rituál, fungující jako spouštěč, který pomůže vašemu tělu zpracovat i ostatní jídla, která budete během dne konzumovat.

Naprosto nejlepší snídaní je ovesná kaše, jenž doplníte tzv. superpotravinami. Vhodné jsou například konopná a chia semínka, kustovnice čínská či plody acai.


Pitný režim

O jeho důležitosti vás jistě nemusím přesvědčovat, neboť se o něm neustále všude mluví a píše. Aby taky ne, dostatečný pitný režim je pro správné fungování našeho těla naprosto nepostradatelný. Dostatek tekutin urychlí regeneraci svalů, díky čemuž se zrychlí i metabolismus. Důvodem je to, že svalové buňky jsou primárně tvořeny vodou. Naprosto ideální je vypít nalačno sklenku teplé vody s citronem. Nejen, že to prospěje vaší siluetě, ale také pleti a detoxikaci organismu.

Nesmíte hladovět

Snažte se dodržovat pravidelnost vašeho stravování. Dávejte si menší porce a častěji, hladovění vám nepomůže. Když budete po celý den udržovat střídmý přísun potravy a tím i energie, nebude si tělo ukládat potravu na horší časy. Mějte při sobě vždy nějakou malou, ale pokud možno zdravou svačinku, abyste měli neustále pravidelnou stravu.

Hýbejte se

Zpevněné tělo vypadá o hodně přitažlivěji, navíc mu rychleji pracuje spalování. Svalovou hmotu můžete utvářet v podstatě jakýmkoliv pohybem, hlavní je, aby vás to bavilo. Nejlepší je cvičit dopoledne, čímž se celodenní spalování zvýší o 25%, jen to nesmíte přehánět. Pokud nejste na nějaký větší pohyb či cvičení zvyklí, musíte začít pomalu a zlehka.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..