Co způsobuje problémy se špatnou zvukovou izolací?

Co způsobuje problémy se špatnou zvukovou izolací?
Co způsobuje problémy se špatnou zvukovou izolací?

Slyšíte, co váš soused říká nebo dělá? Pak nejspíše máte problémy se zvukovou izolací. V tomto článku vám ukážeme, co tyto problémy často způsobuje.

Měření hluku Liberec vám pomůže najít problémy a najít jejich řešení. Pokud ale chcete pochopit, co ve většině případů způsobuje potíže, přečtěte si tento článek.

Co způsobuje problémy?

Ke kvalitní vzduchové neprůzvučnosti je potřeba přispět také dobrým akustickým vybavením. Největší problémy přitom mohou nastat už při stavění domu. Nejčastěji se setkáte především s oslabenými zděnými konstrukcemi. Toto oslabení způsobují především různé instalace. Nevhodné je také špatné umístění zásuvkových krabic do mezibytových stěn naproti sobě. To totiž napomáhá k šíření hluku do druhé místnosti.

Akustické měření může pomoct odhalit i další potíže. Ty přichází především v případě, pokud se na stavbě domu snažíte ušetřit. Ekonomická výstavba totiž často nedbá na kvalitní zvukovou izolaci. Naštěstí se ale dají i tyto problémy vyřešit, pokud už máte dům postavený. Ve většině případů stačí doplnit konstrukci o sádrokartonovou předstěnu v tloušťce alespoň 70 mm.

Potrubí je špatné

Špatnou zvukovou izolaci způsobují i potrubní rozvody mezi dělícími mezibytovými konstrukcemi. Potrubí vedené ve zdi totiž způsobuje oslabení tloušťky konstrukce, a tedy výrazné snížení zvukové izolace. Potrubí přitom může způsobovat problémy i v případě, že je instalované do podlahy nebo stropu. Zvláště v bytových domech.

Pokud se potýkáte s problémy s hlukem, kontaktujte společnost AVTG. Jde o firmu s dlouholetými zkušenostmi, která je schopná provádětakreditované měření hluku. Společně s měřením navíc dostanete návrh řešení, které vám pomůže váš problém vyřešit. Ceny za služby jsou přitom příznivé. Neváhejte a kontaktujte AVTG, pokud chcete zlepšit zvukovou izolaci nebo výrazně vylepšit akustiku ve vaší místnosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..