Jak cvičit Pět Tibeťanů?

Jak cvičit Pět Tibeťanů?

Jak cvičit Pět Tibeťanů?

V poslední době se s tímto názvem setkáváme docela často. Je to vlastně soubor pěti po sobě jdoucích tibetských cviků, jimž bývá připisována zázračná moc. Cviky prý zajišťují otevření čaker a zlepšují proudění energie.

Důležité je, aby byly cviky prováděny denně, každý cvik nejméně třikrát a maximálně jedenadvacetkrát.

Podstata cvičení

Sestava by se měla cvičit pomalu a v naprostém soustředění. Každý pohyb, který uděláte je velmi důležitý. U tohoto cvičení nezáleží na rychlosti, ale jde o výdrž a preciznost s jakou cviky provádíte. Začíná se s menším počtem cviků a každý týden se jejich počet o jeden cyklus navyšuje. Nesmíte také zapomínat na dech, kdy se při cviku nadechnete a při návratu do výchozí pozice zase vydechnete.

Jaké cviky provádět?

Káča

Postavte se do spatného stoje, rozpažte a dlaně otočte dolu. V této pozici se otáčejte ve směru hodinových ručiček a začněte pomalu zrychlovat. Pro začátek si dejte asi šest otoček.


Svíčka

Lehněte si na záda, paže natáhněte podél těla, nohy zvedněte kolmo vzhůru, špičky dejte k sobě a hlavu zvedněte na prsa. Poté nohy položte, špičky dejte od sebe a vydechněte.

Půlměsíc

Klekněte si na podlahu, špičkami se zapřete o zem a mějte je ohnuté. Rukama se opřete o zadní stehna a hlavu s tělem zakloňte. Poté tělo vraťte zpět a přejděte do mírného předklonu, ruce i špičky zůstávají beze změny.

Most

Sedněte si na podlahu a ruce položte vedle hýždí dlaněmi dolů. Při nádechu zvedněte břicho nahoru, patami i celými chodidly došlápněte na zem, a zároveň ve vzduchu zakloňte hlavu. Pak se vrátíte zpět do sedu a vydechnete.

Hora

Připravte se do polohy, jako když chcete dělat kliky. Rozdíl bude v tom, že nohy budou položené na špičkách, tělo prohnete, břichem se nebudete dotýkat země a zakloníte hlavu. Při nádechu sklánějte hlavu a zároveň s tím vystrčte zadek co nejvíce nahoru. Budete vypadat jako střecha. Při výdechu se zase vrátíte do výchozí polohy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.