Jak pomůže akupresura na bolest hlavy?

Jak pomůže akupresura na bolest hlavy?

Jak pomůže akupresura na bolest hlavy?

Většina lidí řeší bolest hlavy pomocí tabletek (analgetik), což je zbytečné, neboť v mnoha případech vám mohou pomoci různé tipy podle čínské medicíny. Stačí totiž ta správná masáž a za několik okamžiků ucítíte, že se dává bolest na ústup a místo ní přichází velká úleva.

Bolest hlavy při únavě a nachlazení i migréna

Nahmátněte si bod mezi ukazovákem a palcem ruky, zhruba tam, kde končí rýha na pokožce. Prsty stiskněte k sobě a začněte pomalu a zlehka zmíněné místo masírovat. Je nanejvýš důležité, abyste u toho byli naprosto uvolněni a pokud možno mysleli na něco hezkého a uklidňujícího. Jedině tak se vám podaří povzbudit lymfu.


Bolest hlavy, krční páteře a šije

Na vnitřním konci obočí můžete najít akupresurní body, které stačí jemně masírovat a bolest poleví. To samé platí v místě za ušima, kde je prohlubeň pod kostním výběžkem.

Jak tyto masáže provádět správně?

Uvedené body je dobré masírovat minimálně 5 minut, a to tak, že střídejte sílu tlaku. Vždy zvyšte a zase trochu uvolněte. Každé stlačení vydržte po dobu pěti vteřin, následné uvolnění pak tři vteřiny. Kdykoliv se rozhodnete pro takovou masáž, je dobré ji provádět v klidu domova. Usaďte se pohodlně a buďte o samotě, ať můžete relaxovat. Zkuste klidně ještě předtím meditovat.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..