Jaké jsou vhodné osvěžovače vzduchu do domácnosti?


Jaké jsou vhodné osvěžovače vzduchu do domácnosti?
Jaké jsou vhodné osvěžovače vzduchu do domácnosti?

Každý někdy potřebuje své obydlí provonět a dodat mu svěžest, někdo kvůli zápachu kouře z cigaret, jiný třeba po připáleném obědě a další chce prostě vůni pro radost. Na trhu se vyskytuje nepřeberné množství různých přípravků, ať už jsou to gelové osvěžovače, spreje, interiérové deodoranty, tekuté parfémy, dávkovače do zásuvek, jež uvolňují vůni díky teplu nebo pohlcovače pachů.

Na výběr je spousta vůní, jako vanilka, jarní déšť, skořice, pomeranč a další. Mezi nejoblíbenější patří vůně, které mají nádech přírody. Kdo má chuť, může si dokonce takové osvěžovače vyrobit i doma, stačí mu k tomu jen aromatický olej oblíbené vůně a ratanové dřívko.

Na co si dát pozor?

Pokud nemáte problémy s alergií, navíc vůni používáte na provonění své domácnosti jen příležitostně, pak si nemusíte s výběrem toho správného přípravku dělat žádné starosti, prostě koupíte to, co vás napadne bez ohledu na to, jestli je použití vhodné pro alergiky.

Jestli máte v plánu pravidelné provoňování, lépe řečeno chcete mít své obydlí provoněné neustále, pak už bude výběr o něco složitější, protože umělé rozprašovače nedělají dobře každému. Zejména osvěžovače do zásuvek či spreje ve formě aerosolu nejsou pro alergiky příliš vhodné, proto se všem rozprašovačům z daleka vyhněte.


Co neškodí?

Co se týká alergií, ale i bezpečnosti jsou nejlepší takové vůně, které se uvolňují zcela přirozeně. Sem patří třeba aroma lampa – difuzer doterra, vonné sáčky, které jsou naplněné směsí bylinek, vonné karty, jež se zasouvají do prádelníků či přírodní difuzéry s bambusovými tyčinkami. To nejdůležitější, co byste si měli u každého přípravku zjistit je, zda při jeho výrobě nedocházelo k chemickým úpravám přírodních silic, což by mohlo negativně ovlivňovat zdraví.

Co použít ke zdravému vonění?

Difuzér – je to skleněná nádoba, která se naplní vonnou esencí a z níž se vůně uvolňuje za pomoci tyčinek ze dřeva.

Katalytická lampa – pracuje na principu hoření bez plamene (což je systém katalytického spalování). Pročistí vzduch od bakterií, pachů i různých infekcí. Výzkumy potvrzují, že tato lampa dokáže zlikvidovat až 85% bakterií v každé místnosti.

Sonický aroma difuzér – jeho podstatou je přeměna obyčejné vody v jemnou páru, čímž získáte zvlhčovač vzduch, ionizér i osvěžovač vzduchu v jednom. Přidáte jen pár kapek oblíbené esence do náplně, zapnete do zásuvky a máte hotovo.

Jaké aroma je do domácnosti nejvhodnější?

  • Levandule – má uklidňující účinky a působí proti depresím
  • Pomeranč – zlepší vám náladu, rozradostní vás a ještě dokáže utěšit
  • Limetka – povzbudí a dodá energii (stejné vlastnosti má také grep)
  • Bavlník – zajistí vám klidnou a vyrovnanou náladu (to samé zajistí i myrta)
  • Bílý mech – je vynikající pro všechny, kteří milují čistý vzduch.
  • Bergamot – utiší deprese a pročistí emoce
  • Ylang-ylang – účinkuje jako antidepresivum, navíc pomůže k uvolnění
  • Benzoe – odstraní z vás napětí, při tomto aroma budete mít pocit, jako když jste zabalení v teplé dece.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..