Jak na bolest hlavy pomocí čínské medicíny?

Jak na bolest hlavy pomocí čínské medicíny?

Jak na bolest hlavy pomocí čínské medicíny?

Bolest hlavy dokáže značně znepříjemnit život, zvlášť když na ni trpíte častěji. Většina lidí to řeší polykáním léků proti bolesti, ale někdy se stává, že nezabírají nebo naopak vyvolávají různé vedlejší účinky. Existuje však několik alternativních forem, jak si s bolestí hlavy poradit. Oblíbená je například tradiční čínská medicína, která umí zmírnit bolest, oddálit její znovuobjevení nebo se postarat o to, že na bolest zapomenete. Co může pomoci?

Čínské bylinné směsi

O těchto směsích je známo, že jsou sice velmi hořké, ale mají velmi dobré účinky. V čínské medicíně se rozlišuje několik druhů bolestí hlavy, takže můžete získat směs bylinek namíchanou tak, jak bude vaše hlava potřebovat a na vás už bude jen to, pravidelně je užívat.

Akupunkturní body

Při této metodě dochází pomocí různých technik ke stimulaci těchto bodů, což má při bolestech hlavy velmi dobré výsledky. Pomocí tlaku prstů vám terapeut bude mačkat bolestí postižená místa. Stimulovat vás může také jehličkami, laserem, slabším elektrickým proudem a podobně. Je to skvělé při léčbě akutních stavů, kdy bolest hlavy ustoupí během pár minut.


Správný jídelníček

Jestliže trpíte na bolesti hlavy dlouhodobě, pak bude na místě změna jídelníčku, která je v čínské medicíně zásadní formou pomoci. S výběrem vhodných potravin vám může pomoci terapeut, protože to, co dělá dobře jednomu, nemusí prospívat druhému. Proto je skladbu jídelníčku důležité dobře promyslet.

Moxa

Oblíbenou metodou čínské medicíny je moxa, což je v podstatě doutník, který je naplněn pelyňkem.  Když se zapálí, drží se nad kůží ve vzdálenosti kolem 1 až 2 cm. Díky tomu se prohřeje bolestí postižené místo či příslušný akupunkturní bod. Tento způsob se používá zejména u bolestí hlavy způsobených únavou nebo vyčerpáním.

Baňkování

Čínská medicína často tvrdí, že původcem bolesti hlavy bývají játra, která nejsou v rovnováze. To také bývá důvodem, proč kromě bolavé hlavy trápí některé jedince i zatuhlá šíje. Na to skvěle pomáhá tzv. baňkování, kdy se nahřejí skleněné baňky a přikládají se na kůži, kde vznikne podtlak a kůže je vtažena dovnitř baňky, čímž dochází k působení přímo na konkrétní místo. Procedura je to sice příjemná, ale počítejte s tím, že se vám po skončení objeví na těle modřiny, které po nějaké době zmizí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..