Díky pronájmu karavanu si užijete dovolenou na cestách


Díky pronájmu karavanu si užijete dovolenou na cestách

Mnozí z vás už jistě intenzivně přemýšlejí o tom, kam se letos vydají na letní dovolenou. Pokud už vás neláká klasický pobytový zájezd, v jehož rámci celé dny pouze poleháváte na pláži u hotelu, maximálně si zajedete k nějaké památce, pak pro vás mám tip. Je jím možnost vyrazit na dovolenou s karavanem, případně  obytným autem .

Vlastní karavan? Zbytečný luxus

Nemusíte disponovat vlastním vozidlem. Dnes už se dá zcela bez problémů využít  levná půjčovna karavanů , kde vám pronajmou vozidlo na dobu, kterou si sami určíte. Může se jednat klidně jen o pár dní, ale také třeba o tři týdny, díky čemuž máte možnost variabilně naplánovat vaše prázdniny a užít si tak co nejvíce zábavy a odpočinku.

Stačí mít platné doklady

V zásadě platí, že abyste si mohli pronajmout obytné vozy či karavany, které se připojují k běžným osobním automobilům, potřebujete splnit jen několik základních kritérií. Samozřejmostí je mít platný řidičský průkaz, jenž vás opravňuje k řízení vozidel v dané skupině. Zde se konkrétně jedná o oprávnění řídit vozidla skupiny B. Kromě toho u sebe zpravidla musíte mít ještě další doklad totožnosti. Kromě zmíněného řidičského oprávnění občanský průkaz, případně cestovní pas.


V rámci  pronájmu karavanů  a obytných aut podepíšete smlouvu, zaplatíte zálohu a sjednáte si den, během něhož si vozidlo vyzvednete. A jak je to s pojištěním? Obvykle máte k pronájmu sjednané i havarijní pojištění, které ale bývá s určitou spoluúčastí, nejčastěji 10%. To jsou základní podmínky, jež je nutné splnit, abyste si svoji vysněnou dovolenou na cestách mohli užít. Je dobré, abyste během vypůjčení mysleli na to, že obytný vůz či karavan máte pouze v nájmu, tudíž je třeba se o něj s náležitou péčí starat, aby nedošlo k jeho poškození.

Zkušený pronajímatel vám dodá spolehlivé karavany a obytná auta

Pronájem obytných aut a karavanů v tuzemsku nabízí kupříkladu společnost Bydliky.cz. V jejím vozovém parku najdete kvalitní a spolehlivé modely, na něž se dá na cestách spolehnout. Minimální doba zapůjčení je v tomto případě 7 dní, je ale možné si vozy pronajmout na mnohem delší dobu. Cestovní omezení se nijak netýká hranic, takže s vypůjčeným karavanem lze klidně vyrazit třeba do Itálie, Francie či Velké Británie, nemusíte jezdit pouze po českých silnicích. Firma kromě samotného pronájmu nabízí i možnost poskytnutí kempingových věcí a doplňků, které pro takovýto styl dovolené zcela jistě potřebujete.

Dovolená na cestách s obytným vozem či karavanem je pro mnohé lidi spíše strašákem, což je škoda. Mít možnost cestovat z jednoho místa na druhé, přičemž nejste vázáni na ubytování v hotelech a penzionech, to je přeci výtečná záležitost. Místa v přírodě či příměstských kempech se vždy najde dostatek. Dovolená vás díky pronájmu karavanu nevyjde ani nijak draho, spíše levněji, než kdybyste jeli na drahý pobytový zájezd k moři.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..