Nevíte, z jakých komponentů je složena autolakovna? Poradíme vám


Nevíte, z jakých komponentů je složena autolakovna? Poradíme vám

Chtěli byste, aby součástí vaší autodílny byla také lakovna? Samozřejmě, vždyť lakování jednotlivých automobilových dílů je většinou při mnohých opravách nezbytné. Pokud aktuálně o autodílně uvažujete, rozhodně se nepouštějte do jejího zařizování svépomocí. Jednotlivá pracoviště by na sebe nemusela navazovat a celkový provoz by byl nekompaktní. My vám v následujících řádcích poradíme, jaké komponenty by měly být součástí vaší autolakovny a nezapomeneme doporučit profesionály, kteří vám novou autolakovnu neprojektují a dodají potřebná zařízení.

Vstupní a výstupní agregáty

Hodně důležité je ve vybavení lakoven vsadit na vstupní i výstupní agregáty. Bez spolehlivé vzduchotechniky se zkrátka a jednoduše nemáte šanci obejít. Vzduch totiž musí být přes speciální filtry vháněn do lakovací kabiny, odkud opět odchází směrem do výstupního agregátu. Po cestě by měl být zbaven částeček barvy.


Lakovací kabiny s odsávacími boxy

Moderní lakovací kabina má být uzpůsobena různým typům nástřiků a laků. Jen tak totiž budete schopni aplikovat nejmodernější technologie při lakování konkrétních částí vozu. Vsaďte i na rozměrově dostatečně velký model. V případě nezbytnosti lakování větších součástí auta to jistě oceníte. Odsávací boxy musí mít maximální výkon, aby se barva nedostávala mimo linku.

Přípravná stanoviště

Ani na jejich přítomnost nelze zapomenout. Prostřednictvím přehledného přípravného stanoviště navíc urychlíte celý proces lakování.

Specialista ve vybavování lakoven

Určitě se vyplatí dbát na to, aby spolu všechny součásti lakovacího provozu dokonale spolupracovaly. I proto je vhodné nechat si prvně naprojektovat celou lakovnu a následně od jednoho dodavatele zakoupit vybavení. Naším tipem je společnost NAVER s.r.o. mající v této oblasti dlouholeté zkušenosti. Úspěšně projektuje a dodává vybavení lakoven již od roku 1994.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..