Dovolená s pejskem nemusí být jen ve stanu

Dovolená s pejskem nemusí být jen ve stanu

Milovníci čtyřnohých miláčků zajisté chápou, že spojení pejsků a dovolené nemusí být vždy jednoduché. Ne vždy je ale třeba shánět člověka na hlídání, zatímco vy odjedete za relaxem – jde to totiž i s pejskem.

Pejskové taky rádi relax

Pejskařům očividně nemusíme vysvětlovat úskalí vymýšlení každoroční dovolené. Pokud letíte k moři, nedá se samozřejmě svítit, váš chlupáč musí zůstat doma. Snad v tomto případě najdete člena rodiny, který nebude chtít letět s vámi a bude ho moci hlídat.

Všichni ale víme, že pohromadě (včetně pejska) si užijeme dovolenou mnohem více. Není potřeba nechávat nikoho doma – nejlepší odpočinek je stejně dovolená se psem. Kdo tvrdí opak, určitě to nikdy nezkusil. Velkou výhodou takové dovolené je spousta procházek a poznávání okolí, k nimž vás pejsek donutí.

Ubytování i pro čtyřnohé

Češi jsou pejskařský národ a mnoho majitelů ubytování si tento fakt uvědomuje. Nejedná se jen o nevábné motely, ale nejeden luxusní hotel je ochotný ubytovat i vaše miláčky.

Situace v tomto směru je u nás tak otevřená, že si se psem můžete užít dokonce i ubytování na zámku. Samozřejmě tu platí jistá pravidla. Pejsek by měl být plně socializovaný, aby svým štěkáním nerušil ostatní zámecké hosty. Ani psí potyčky mezi dvěma chlupáči nejsou zrovna vítaným zpestřením programu. 

Pokud je však váš pejsek “kliďas”, může s vámi v létě dokonce povečeřet na zámeckém nádvoří.

Přirozeně je potřeba vybrat takový zámecký hotel, který má blízko do přírody a je obklopený spoustou možností výletů, jako například zámek Chateau Herálec.

Víc nohou, víc relaxu

Speciálně vyškolení pracovníci takových míst zajisté splní vašim pejskům všechna přání – od dobrot až po nasměrování na pěkná místa v okolí, kde je toho tolik k očichání, že se váš miláček zblázní radostí. V dnešní době už není potřeba projíždět tištěné katalogy, nýbrž stačí zasednout k počítači a vhodná místa si jednoduše vyhledat.

Rezervace je klidně možná jen na víkendy, tudíž není třeba vyplýtvat na takový pobyt všechnu dovolenou a je možné ho podniknout v podstatě kdykoliv.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..