Dovolená v tuzemsku? Pár tipů bychom pro vás měli!

Dovolená v tuzemsku? Pár tipů bychom pro vás měli!
Dovolená v tuzemsku? Pár tipů bychom pro vás měli!

Proč cestovat do zahraničí, když i Čechy a Morava nabízejí tolik krásných míst, v nichž můžete prožít vskutku nezapomenutelnou dovolenou. Kam se vydat?

Dáte-li si tu a tam sklenku dobrého bílého vína, vydejte se na jižní Moravu, kde to nejlepší víno teče proudem. A nalévají ho přátelští a pohostinní Moravané. Tím vás samozřejmě nenabádáme, abyste po celou dobu své dovolené byli zpití do němoty. Vínko si dejte až večer na sklonku dne. Po bohatém programu. Jižní Morava, to totiž nejsou jen vinice, ale také spousta přírodních krás a historických skvostů.

Cestujeme po jižní Moravě

Perlou jižní Moravy je Mikulov, jedno z vůbec nejkrásnějších měst České republiky. Podobně jako Znojmo, pro změnu jedno z našich nejstarších měst. Navštívit ale musíte také jedinečný Lednicko-valtický areál zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Unikátní, byť jiným způsobem, je také areál Vinných sklepů Plže pojmenovaný podle největší koncentrace hlemýžďů v regionu. Jižní Moravu ale můžete poznat i z jiné perspektivy, třeba z lodě. Je-li právě to vaším šálkem kávy, vyrazte na Baťův kanál.

Cestujeme po Českém ráji

Je na vás jižní Morava moc daleko? Rádi byste svou dovolenou strávili v Čechách? V tom případě vám doporučujeme třeba Český ráj. Místo, v němž najdete hned několik přírodních skvostů. Hrady, skalní města, hrádky a kouzelná města. Určitě navštivte Prachovské skály, hrad Kost, pohádkové město Jičín, zříceninu hradu Trosky, zámek Mnichovo Hradiště, Sychrov a rybník Obora.

Kde najít cenově dostupné ubytování?

Kde se na jižní Moravě ubytovat? Na tuto otázku vám poskytne server Hauzi.cz sdružující ubytování napříč republikou od různých poskytovatelů. V nabídce jsou chaty, chalupy, sruby, hotely, apartmány i penziony. Snadno si tu zarezervujete ubytování jižní Morava stejně jako ubytování Český ráj. Ať se vám vaše dovolená vydaří!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..