Důvody, proč investovat do tepelného čerpadla teď


Důvody, proč investovat do tepelného čerpadla teď
Důvody, proč investovat do tepelného čerpadla teď

V současné době neustále slýcháte o úsporných opatřeních, do kterých lidé investují. Nejčastěji se zmiňují fotovoltaické elektrárny v mnohých internetových diskuzích, vyzdvihována jsou i tepelná čerpadla. Možná si říkáte, že také budete investovat do některého úsporného zařízení, ale nabízí se otázka, do jakého úsporného zařízení tedy investovat budete. Podívejme se na tepelné čerpadlo, do kterého by se podle odborníků mělo investovat právě nyní.

Získáte na něj dotaci

Otázkou zůstává, proč by se mělo investovat do tepelného čerpadla právě teď? Důvodem je především fakt, že stále na tepelné čerpadlo můžete získat dotaci, a to nemalou. Dotace může být až ve výši padesáti procent způsobilých nákladů, což je opravdu citelná suma, která uleví rodinnému rozpočtu. Tepelné čerpadlo se totiž bere jako úsporné opatření, tudíž je podporováno programem Nová zelená úsporám. O programu jste již určitě slyšeli, přece jenom to není žádná novinka. Naopak – aktuálně je spuštěna už několikátá vlna dotací, která potěší všechny ty, kteří chtějí do úsporných opatření investovat či kteří do úsporných opatření investovali v posledních dvou letech.

Ušetříte až šedesát procent nákladů

Proč investovat do tepelného čerpadla právě nyní? Protože nyní je ten nejlepší čas na to, abychom začali šetřit. Kdoví, co nám nejbližší měsíce přinesou, proto bychom měli být finančně zajištění. Investováním do tepelného čerpadla však uspoříte až šedesát procent nákladů spojených s vytápěním domu či ohřevem vody. Navíc investice se vám vrátí v průběhu osmi až deseti let, přičemž tepelné čerpadlo vám bude sloužit minimálně dvojnásobně dlouhou dobu.

Potěšíte planetu

Je také třeba říct, že pořízením tepelného čerpadla potěšíte planetu Zemi. Tepelné čerpadlo je totiž daleko ohleduplnější a šetrnější k planetě i k životnímu prostředí. Používáním tohoto úsporného zařízení výrazně snížíte emise skleníkových plynů a dalších škodlivých látek.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..