Ferwer.cz: Udržitelná móda a ekologická drogerie


Ferwer.cz: Udržitelná móda a ekologická drogerie

Ve světě rychlé módy a konzumní společnosti se Ferwer řadí mezi ty, kdo jdou proti proudu. Tento e-shop s vizí udržitelnosti a etického přístupu nabízí svým zákazníkům nejen módu, ale i drogerii, která je šetrná k přírodě a společnosti.

Začátek cesty Ferwer.cz sahá do roku 2014, kdy se český trh poprvé seznámil s pestrobarevnými teniskami Inkkas, ručně vyráběnými z látek od místních producentů z Peru a vyrobenými podle principů Fair Trade v Mexiku. Nadšení zákazníků z této barevné a originální obuvi s příběhem vedlo k myšlence poskytovat férovou a etickou módu z celého světa na jednom místě.

Rozvoj sortimentu pokračoval v roce 2016, kdy Ferwer.cz začal spolupracovat s brazilskou značkou Perky, vyrábějící obuv, hlavně espadrilky z recyklovaných materiálů. Dokument „The True Cost“, odhalující kruté podmínky oděvního průmyslu, utvrdil Ferwer v jeho poslání a vedl k rozšíření nabídky o značku Ecoalf v roce 2017, která produkuje veganskou obuv z plastů z oceánů a ekologické oblečení z recyklovaných materiálů.

V roce 2020 přibyla do portfolia Ferwer značka SKFK s oblečením z recyklované či bio bavlny vyrobeným ve Španělsku, a v roce 2022 byl sortiment rozšířen o ekologickou drogerii. Ferwer.cz také překládá svůj web do 15 jazyků a prodává své produkty po celé Evropě.

Ferwer se nezastavuje jen u prodeje. Společnost aktivně přispívá k ochraně životního prostředí vysazováním stromů za každou objednávku ve spolupráci s nadací Trees.org. V roce 2022 vysadil Ferwer přes 7 350 stromů, čímž přispěl k odbourání přes 370 tun CO2, což odpovídá významnému snížení emisí.

Každou objednávku Ferwer pečlivě balí do recyklovaného papíru a volí takový způsob přepravy, který zanechává co nejmenší uhlíkovou stopu. Tato snaha o minimální dopad na planetu je vidět ve všem, co Ferwer.cz dělá – od pečlivého výběru materiálů až po podporu projektů, které pomáhají naší planetě. Ferwer.cz je důkazem, že móda a spotřební zboží mohou být nejen krásné a stylové, ale také etické a ekologicky odpovědné.

Vedle ekologické módy a drogerie Ferwer.cz dbá na to, aby jeho dopad na planetu byl co nejmenší. Proto všechny objednávky balí do recyklovaného papíru a volí ekologické způsoby dopravy. Společnost se také snaží aktivně zapojit své zákazníky do svého poslání prostřednictvím osvětových kampaní a udržitelných iniciativ.

Ferwer.cz stojí na pevných základech udržitelnosti a společenské odpovědnosti, a to jej činí jedním z nejzajímavějších hráčů na českém trhu v oblasti udržitelné módy a ekologie. Jeho přístup je inspirací pro všechny, kteří hledají cestu k etické spotřebě a chtějí svým nákupem přispět k lepší budoucnosti pro naši planetu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..