Horečka u dětí

Horečka u dětí

Horečka u dětí

Horečka je znamením, že naše tělo s něčím bojuje. Většinou je to zánět nebo zranění. U dětí navíc bývá součástí růstu zoubků nebo reakcí těla po očkování, proto je u nich velmi častá, avšak velmi nepříjemná a nebezpečná.

Kdy srážet horečku

Srážet bychom měli až horečku přesahující 38°C, ale zvláště u dětí je třeba často přeměřovat a hlídat, aby nepřesáhla hranici 40°C, neboť potom už hrozí, že dítě dostane febrilní křeče. Více o horečce a jejím měření najdete na https://www.bezvarady.eu/od-kolika-stupnu-je-horecka/

Jak srážet horečku u dětí

Horečka u dětí


jedním ze způsobů boje s horečkou u dětí jsou volně prodejné léky – sirupy, čípky, tablety. Nejlepší je kombinovat léky obsahující paracetamol (například Paralen, Panadol…) a léky obsahující ibuprofen (napříkad Nurofen, Ibuprofen…).

Babské rady na sražení horečky u dětí

Je však dobré (zvlášť při vysokých horečkách) medikamenty doplnit i tzv. babskými recepty, které srazí horečku rychleji a bez zbytečné zátěže organismu. Mezi osvědčené a pro děti nejvhodnější určitě patří studené zábaly, studené koupele či sprchy a studené otěry. U těchto metod je ale potřeba dodržovat správný postup, neboť při špatném provedení mohou napáchat více škody než užitku, proto si raději nejdříve přečtěte tento článek https://www.bezvarady.eu/jak-spravne-de-studeny-zabal, než se do nich pustíte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..