I pamětní mince jsou pěkným dárkem

I pamětní mince jsou pěkným dárkem

Ne každý má čich na vybírání dárků. Někdy to opravdu bývá docela řehole, hlavně, když je potřeba darovat prezent někomu z práce, třeba ku příležitosti nějakého podstatného výročí.

Flaškou samozřejmě většinou nic nezkazíte, nicméně se tak pouze zařadíte do početného davu. Chcete-li být v tomto ohledu více na výši, vyberte raději něco originálnějšího. V poslední době jsou v kurzu třeba zlaté pamětní mince. Ty určitě neurazí.

Jsme obklopeni zlatem

Zlato je synonymem pro moc a bohatství. Kvůli tomuto kovu umírali lidé a hroutily se světové říše. Jedná se o jednu z nejcennějších pozemských komodit, která slouží nejen jako materiál k výrobě šperků, ale v některých státech stále funguje i jako krytí státního dluhu. Nejběžněji se však dnes používá v elektroprůmyslu.

Ano, čtete správně. Zlato jakožto výborný vodič je obsaženo v mnoha kouscích spotřební elektroniky, kterou máte doma. Než se však začnete dobývat se šroubovákem do mikrovlnné trouby, tak vězte, že se ho k tomuto účelu používá skutečně jen naprosté minimum. Producenti elektroniky zlato dávkují pouze po troškách a na jeden plošný spoj je ho potřeba opravdu velmi malé množství.

V pamětních mincích je samozřejmě zlata mnohem více. Jejich nynější a budoucí hodnota se však odvíjí od kvality použitého zlata. Zde funguje přímá úměra ukázkově. Čím kvalitnější zlato, tím vyšší cena.

I levnější mince mohou udělat radost

Vzhledem k tomu, že i cenově nejdostupnější mince jsou docela drahé, většina lidí jako dárky pro muže a ženy nepoužívá nejdražší kousky, ale právě ty nejlevnější. Ovšem i takové jsou velice pěkné a dokáží potěšit každého, kdo má narozeniny, svátekvýročí svatby nebo zrovna odpromoval.

Mince mají tu výhodu, že nemusí být vůbec neosobní, což je problém mnoha jiných dárků. Některé typy mají dokonce na svém povrchu vyrytá jménatitul či znamení zvěrokruhu. Na větší kousky se pak dá ještě posléze nechat vyrýt třeba hezké věnování.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..