Internet vám pomůže najít výhodou půjčku i mobilní tarif

Internet vám pomůže najít výhodou půjčku i mobilní tarif
Internet vám pomůže najít výhodou půjčku i mobilní tarif

Pokrok v nových technologiích jde kupředu doslova bleskovou rychlostí. V mnoha záležitostech je to pro nás velice výhodné. Nemusíme stát fronty na úřadech.O internetu a vlastně veškerých moderních technologiích by se dalo jistě s úspěchem říci, že je to dobrý sluha, ale zlý pán. Jestliže budeme tyto technologie využívat jako prostředníka při vyřizování různých nezbytností na úřadech nebo jiných institucích, pak nám spoustu času ušetří.

 • Pokud propadneme kouzlu sociálních sítí, pak spoustu času naopak ztratíme.
 • Tím nemá být řečeno, že se musíme na internetu vyhýbat všemu, co je spojené se zábavou.
 • Je ale třeba vše skloubit tak, abychom z toho měli užitek i požitek.
 • Občas si zahrát nějakou hru nebo jen tak brouzdat po internetu, může být docela dobrý Relax.

Proč (ne)kupovat s tarifem i mobil

Takzvané chytré mobilní telefony nabízejí celou řadu zajímavých aplikací, které se mohou hodit v mnoha situacích. Někteří mobilní operátoři nabízejí s tarifem také výhodnou koupi nového mobilu. Ne vždy je to tak výhodné, jak se může na první pohled zdát. Počítejte s tím, že budete muset splnit určité podmínky.

 • Prostě a jednoduše – zadarmo vám dneska nikdo nic nedá.

Nejčastější podmínkou je uzavření smlouvy na dobu určitou. Většinou se jedná o dva roky. Pokud smlouvu podepíšete, pak není možné od ní odstoupit, aniž by vás postihly nějaké sankce.

 • Dobře tedy uvažujte o tom, jestli se chcete zavázat na tak dlouhou dobu.
 • Podmínky jednotlivých operátorů se stále mění a vy můžete po určité době zjistit, že někde jinde by mohly být daleko výhodnější.

Mobilní tarif na míru

Každý z nás má asi trochu jiné představy o ideálním mobilním tarifu. Někdo více volá jiný využívá spíše SMS. Mobilních operátorů je velká spousta a tento fakt dělá hledání trochu nepřehledným a složitým.

 • Jak na to?
 • Můžete zvolit v podstatě tři cesty.
 1. Zeptat se svých známých a dát na jejich doporučení. Problém je v tom, že každému vyhovuje něco jiného.
 2. Hledat konkrétní operátory a pročítat jejich podmínky. Ideální, pokud máte dostatek volného času nebo starou dovolenou a nevíte, jak ji využít.
 3. Najít si web, který vám poradí a najde přesně to pravé pro vás.

Mobilní tarif na míru vašim možnostem a požadavkům vám může pomoci najít služba, kterou najdete pod označením Nevoláme.cz. Název firmy zní jistě zajímavě, v souvislosti s mobilními tarify. Má tím být řečeno, že vás nikdo nebude kontaktovat a bombardovat zaručeně výhodnými nabídkami.

 • Po přihlášení si můžete aktivovat tzv. hlídacího psa a pak jen počkat na tu pravou nabídku.
 • Nezávislost webu je zárukou toho, že zde najdete celou řadu nabídek, bez ohledu na poskytovatele.

Webové srovnávače vám ušetří čas i peníze

Díky internetu budete mít také možnost vybrat si pojištění, půjčku nebo jiné finanční produkty. Srovnávače půjček, hypoték nebo zmíněného pojištění jsou většinou weby, které jsou nezávislé. Po vyplnění potřebných údajů, kde uvedete svoje požadavky a pár informací o sobě, se vám seřadí nabídky od té nejvýhodnější. Dozvíte se tu také mnoho zajímavého, co vám může usnadnit výběr. Mnoho lidí například neví, jak by mělo být uzavřeno životní pojištění, aby bylo v případě pojistné události skutečně efektivní.

 • Základní a zásadní informací v této oblasti je, že by mělo být pojištění uzavřeno nejen na úraz, ale také na nemoc.
 • Pokud vám vypadne příjem, pak se tak může stát z obou důvodů.
 • Jestliže to bude dlouhodobé, pak je to docela problém.

Většina úřadů funguje také online

Na to, že je mnohem výhodnější vyřizovat celou řadu záležitostí online, přišla naštěstí už také celá řada úřadů. Dlouhé fronty u okýnek nebo před kancelářemi jistě nebyly příjemné žadatelům ani úředníkům. Online cestou se tak dá vyřídit většina věcí například na katastru nemovitostí nebo na OSSZ.

 • Online kontakt je možný také u poskytovatelů energií.
 • Přihlásit a odhlásit energie můžete pomocí formuláře, který má většina z poskytovatelů na svých webových stránkách.

Je pochopitelné, že některé úřady tento způsob neumožňují. Občanský průkaz nebo řidičák si musíte vyřídit osobně. Ale třeba se i to do budoucna změní.

Půjčky online se nemusíte obávat

Online je také možné sjednat si v několika okamžicích půjčku. Je to velice jednoduché. Nejprve si vyhledáte jednotlivé půjčky ve srovnávači. Využijete kalkulačku pro představu, jaká bude přibližná výše měsíčních splátek. Pokud vám podmínky vyhovují, rovnou si ji můžete sjednat u konkrétního poskytovatele. V současné době je to nejvíce využívaný způsob, jak se dá získat například nebankovní půjčka. Vše je vyřízeno během několika minut a vy se ani nemusíte zvednout od počítače nebo mobilního telefonu.

 • Většinou se tímto způsobem řeší krátkodobé půjčky, ke kterým patří kupříkladu tzv. půjčka do výplaty.

Při hledání půjčky se orientujte podle výše RPSN. V tomto údaji jsou zahrnuté všechny poplatky, které na vás čekají. Řídit se pouze podle výše úrokové sazby může být trochu zavádějící a ve finále byste mohli zjistit, že vámi vybraná půjčka až tak výhodná není.

V některých případech za vás může na úřadě odstát frontu někdo jiný

Je ale stále celá řada věcí, které online vyřídit nelze a asi to tak zatím zůstane. Jsou to především instituce, kde je součástí jednání nebo žádostí nezbytné papírování. Pokud jde jen o to, si je vyzvednout a nemusíte zatím nic podepisovat, pak vám může opět pomoci moderní technologie.

 • Existují totiž služby, které najdete na internetu, spojíte se s nimi přes chat na webu, necháte zprávu na Instagramu nebo pošlete SMS a spolehlivý pracovník této služby vystojí frontu za vás.
 • Po vyzvednutí vám je dopraví na určené místo.

Nedávno sci-fi, dnes skutečnost

Jak bylo řečeno, občanský průkaz, řidičák nebo pas si ale budete muset vyřídit osobně. Kdo ví, třeba se i to zanedlouho stane minulostí. Technický pokrok a vývoj nových technologií jde kupředu neuvěřitelnou rychlostí. Celá řada dnes běžných věcí a záležitostí byla například před dvaceti lety jen snem z oblasti sci-fi.

 • Velkou budoucnost má kupříkladu umělá inteligence.
 • Nadšenci, kteří se o tuto oblast zajímají, jsou přesvědčeni, že začlenění umělé inteligence do našich běžných životů je otázkou maximálně tří let.
 • Tak, kdo ví.
 • Třeba vám tu občanku příště půjde vyřídit váš osobní Al asistent.

Ti odvážnější, kteří rádi popouštějí pomyslnou uzdu své fantazii tvrdí, že za pár let budeme běžně létat do vesmíru a postupně ho kolonizovat.

 • Tak budeme doufat, že mobilní operátoři tak budou dříve než my.
 • Bez mobilu už to prostě nejde.

Také se vám zdá, že máte stále méně času?

Moderní technologie nejsou pochopitelně pouze mobilní telefony a počítače. Vývoj jde kupředu v mnoha oblastech. Dnes už například nemusíte podlahu vysávat společně s vysavačem. Stačí ho vypustit a udělá všechnu práci za vás.

 • Další dokonalou ukázkou, jak nám může technický pokrok zjednodušit život, jsou automatické sekačky.
 • Zatímco naši dědové se museli ohánět kosou, my zapneme sekačku a v klidu si můžeme dát kávu.
 • Navíc jsou oproti těm klasickým velice tiché.

Jedna věc je ale velice zajímavá. Jak je možné, že máme takovou spoustu pomocníků a vychytávek, které udělají spoustu věcí za nás, a přesto máme stále méně času. Asi je to tím, že se život neustále zrychluje. Nejen zaměstnavatelé na nás kladou stále větší nároky. Ale i my se mnohdy snažíme zvládnout víc, než je možné.

 • Možná by to chtělo někdy se na chvíli zastavit a třeba se jít jen tak projít do přírody.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..