Jak dlouho trvá demolice?

Jak dlouho trvá demolice?
Jak dlouho trvá demolice?

Někdy se stává, že je budova na pozemku, který vlastníme, již v dezolátním stavu. V takovém případě je nutné zajistit bezproblémovou demolici. Jak dlouho vše trvá a jaké jsou povinnosti, které si musíme pohlídat?

Demolice jako poslední řešení

Když vlastníme nemovitost na pozemku, samozřejmě nemáme v úmyslu se pouštět do finálního řešení. Bohužel, v mnoha případech je ale právě demolice jediné řešení. Bourací práce se realizují také tehdy, kdy je budova sice na první pohled v pořádku, vlivem dekompozice stavebních materiálů již ale došlo k degradaci stavebních částí. Rekonstrukce tak již není možná. Nyní nás čeká zařizování povolení a samotná demolice. Ta přitom zbouráním budovy oficiálně nekončí.

Nejde jen o bourací práce

Demolice z hlediska bouracích prací zabere zhruba týden času. Za tu dobu se podaří budovu zcela zdemolovat a následně ji rozebrat na jednotlivé stavební části. Kompozity se vezou do sběrných dvorů, kde je vydáno potvrzení o uložení stavební suti. Právě toto potvrzení je klíčové pro to, aby mohl být proces demolice oficiálně ukončen. Demolice totiž končí až na úřadě, kde vám bude vydáno potvrzení o výmazu nemovitosti z katastru. Zařizování tak může trvat i několik týdnů. Samotné bourací práce z celého procesu zaberou nejméně času.

Pozor na stavební suť

Právě nedostatečné znalosti z oboru vedou lidi k tomu, aby stavební suť uklízeli na svém pozemku, nebo ji použili u sousedů na vyrovnání terénu. Není to ale tak jednoduché. Při žádosti o demolici jste totiž po ukončení prací povinni doložit, jak bylo se stavebním materiálem nakládáno. Když nebudete mít oznámení o uložení suti od příslušného sběrného dvora, může se stát, že budete muset platit pokutu.

Demolice je proces, který trvá několik týdnů. Většinu času zabere vyřizování povinných dokumentů u stavebního úřadu. Samotný proces bouracích prací pak zabere zhruba týden.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..