Jak docílit dokonale rovného povrchu? Pomůžou nám lité podlahy

Jak docílit dokonale rovného povrchu? Pomůžou nám lité podlahy
Jak docílit dokonale rovného povrchu? Pomůžou nám lité podlahy


Pro každý pokoj vybíráme jinou podlahovou krytinu. Do kuchyně takovou, jež se bude dobře umývat, do obýváku zase tu, od které nás nebudou studit chodidla. Základ pro pokládku finální podlahové krytiny je ale pro všechny místnosti stejný. A jaký by měl být? Především takový, aby perfektně vyrovnal povrch a měl dobrou tepelnou vodivost. Pojďme se podívat, co se nabízí.

Základ pod každou krytinu

Lité podlahy jsou vhodnou volbou pro pokoje, kde se nachází podlahové vytápění. Proč? Protože vytváří vrstvu mezi tímto vytápěním a horní podlahovou krytinou, díky které zůstává povrch stále hezky teplý. Může za to jejich vynikající tepelná vodivost. Speciální směs, která tvoří lité neboli anhydritové podlahy, se rozlívá po celé ploše místnosti, a zajistí tak dokonalé hladký a rovný povrch. Na tuto směs po zaschnutí můžeme pokládat jakoukoliv krytinu, od linolea po dlažbu. Zasychání trvá pouze pár hodin, takže druhý den je už možné po podlaze v klidu chodit.

Kam se lité podlahy hodí?

Tento samonivelační potěr se nevyužívá jen pro rekonstrukci bytů, ale také do kanceláří, obchodů či jiných komerčních prostorů. Nesvědčí mu však vysoká vlhkost v místnosti. Finální pokládka podlahy je díky kvalitnímu základu snadná a rychlá. Anhydrit navíc kromě tepelné vodivosti vyniká také vysokou pevností. Jedná se tedy o vhodnou alternativu ke klasickým betonovým podlahám.

Aplikaci zvládne každý, kdo má s pokládkou podlahové krytiny nějakou zkušenost. Pokud ale zkušenost nemáme, není nic jednoduššího, než využít služeb profesionálů. Mezi takové patří například společnost Anhypodlahy, která kromě samotných litých podlah nabízí i servis a pomoc s výběrem vhodného typu samonivelačního potěru. Ceny produktů naleznete na jejich webu pod záložkou „anhydritové podlahy ceník“.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.